Nastawmy się na UPALNY chillout. Temperatura osiągnie nawet 30 stopni

Mateusz Patyk 16.05.2017
pogoda w maju
Fotografia: East News

Pogrzmi, popada, ale i mocno przygrzeje. Na to czekaliśmy, prawda? :-)

Na planujących najbliższy weekend czekają dobre wieści.

W tygodniu od 15 do 21 maja pogoda będzie wyjątkowo przyjemna, a w sobotę i niedzielę wręcz uciążliwa. Wszystko przez pierwsze tak wysokie temperatury, które czekają Polaków w najbliższych dniach. Jak podaje PolsatNews.pl, niestety upałom towarzyszyć będą też gwałtowne burze i obfite opady.

Fala gorąca przyjdzie do naszego kraju w środę. Deszczy mogą spodziewać się mieszkańcy północnych regionów oraz na południowym wschodzie. Ale naprawdę gorąco będzie w czwartek. Letnia pogoda okupiona będzie zachmurzonym niebem nazajutrz. Niewykluczone są tez ulewy w niektórych miejscach, ale na południu, wschodzie i centrum Polski zamiast parasoli warto mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny.

Czasem Słońce, czasem deszcz

Słupki rtęci nie drgną aż do niedzieli. W sobotę szykuje się piękna, wręcz plażowa aura, ale głównie dla mieszkańców północnego wschodu kraju. Jak podaje serwis TVNmeteo.TVN24.pl, na niebie mogą pojawić się kłębiaste chmury grożące opadami gradu.

Pod koniec tygodnia pogoda nie będzie już tak przyjemna dla całej Polski. Lokalnie może dość obficie popadać, będzie też mocno wiało podczas burz. Różnice temperatur wyniosą nawet 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej w ciągu dnia - 17 stopni - ma być na Pomorzu Zachodnim, najcieplej zaś - aż 28 stopni - na Podkarpaciu.

upał w Polsce
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów