Czerwone wino jako kosmetyk? Blogerka pokazała zdjęcie "po" takiej maseczce. Efekt może zaskoczyć

Katarzyna Leszczyńska 07.12.2017
Zoe Weiner zrobiła eksperyment i nałożyła maskę z czerwonego wina
Fotografia: Fotografie: Instagram/Zoe Weiner i Bustle.com

Zbawienne właściwości wina.

Wino to jeden z najstarszych alkoholi i najwykwintniejszych. Ma wiele właściwości, nie tylko związanych z utratą wagi i uderzaniem do głowy. Okazuje się, że może mieć zbawienny wpływ na naszą skórę i idealnie sprawdzi się jako maseczka oczyszczająca. Zoe Weiner z Bustle.com przeprowadziła eksperyment i faktycznie nałożyła na 10 minut na swoją twarz czerwone wino. Była zaskoczona efektem.

Najpierw oczyściła swoją twarz płynem do mycia. Następnie złożonym papierem toaletowym zaaplikowała na swoją twarz czerwone wino. Zoe wybrała argentyńskiego Malbeca z 2016 roku za jedyne 8 dolarów. Okazuje się, że wino, żeby dobrze zadziałało, nie musi być od razu z najwyższej półki. Nałożoną maseczkę dziewczyna pozostawiła na 10 minut.

Maska z czerwonego wina może zdziałać cuda

Efekty maski z wina

Po upływie czasu przeznaczonego na maskę z wina oczyściła skórę z jego pozostałości. Dziewczyna zauważyła jedną zaskakującą rzecz. Poczuła się, jakby jej skórę ktoś „odkurzył”. Jej twarzy była rozjaśniona, świeższa i przede wszystkim dziewczyna czuła się lekko po zdjęciu tej maseczki. Pojawił się jednak jeden problem. Wino, jak każdy inny alkohol, wysusza skórę. Dlatego też warto od razu potem posmarować dobrze skórę kremem nawilżającym i taki zabieg powtarzać dość często. Osoby o delikatnej cerze powinny jednak uważać na tego typu eksperymenty.

Okazuje się, że wino ma wiele wartościowych składników, które mają pozytywny wpływ na ludzką cerę. Jest kwaśne, w związku z czym ma zbawienny wpływ na trądzik oraz pomaga w pozbyciu się martwych komórek skóry. Oprócz tego zawiera wiele przeciwutleniaczy, które wpływają na wolniejsze starzenie się cery. Dzięki temu powiedzenie „jesteś jak dobre wino” nabierze jeszcze innego znaczenia. Oto, jak Zoe wyglądała po zmyciu maski. 

Efekty maski z czerwonego wina
Fotografia: Bustle.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów