Największy samolot świata wylądował na Lotnisku Chopina! Przywiózł rzeczy potrzebne w walce z koronawirusem

Paulina Ermel 14.04.2020
Antonov 225 Mrija
Fotografia: Shutterstock

We wtorek rano na warszawskim lotnisku Okęcie wylądował największy samolot transportowy na świecie - Antonov 225 Mrija. Dostarczył on do naszego kraju przedmioty niezbędne do walki z koronawirusem!

Na ten lot czekali nie tylko ci, którzy z zapartym tchem śledzą postępy w walce z pandemią koronawirusa na świecie, ale też polscy miłośnicy awiacji. Na Lotnisku Chopina w Warszawie we wtorek rano bowiem wylądował największy użytkowany obecnie samolot transportowy An-225 Mrija!

Na pokładzie Antonova znalazło się 7 mln maseczek ochronnych i kilkaset tysięcy kombinezonów, które mają pomóc w walce z koronawirusem w Polsce.

Największy samolot świata Antonov 225 Mrija w Warszawie

Antonov 225 Mrija to jedyny taki samolot transportowy na świecie. Został ukończony tylko jeden egzemplarz, choć radziecki producent miał w planach zbudowanie drugiego samolotu. Nie został on jednak nigdy ukończony. Sześciosilnikowy An-225 Mrija pierwotnie miał służyć do transportowania wahadłowca kosmicznego Buran oraz części rakiety. Dzisiaj jednak wykorzystuje się go w innych celach.

An-225 Mrija przyleciał do Polski na zlecenie firm KGHM Polska Miedź i Lotos, które wykupiły sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem od Chin. 84-metrowy samolot wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie przed godziną 10 we wtorek. Na pokładzie "kolosa" znalazły się przede wszystkim maseczki i kombinezony, które pomogą nam uporać się ze zbierającą żniwo epidemią. 

Jak wyglądało lądowanie giganta lotnictwa na warszawskim lotnisku? Poniżej zobaczycie transmisję z tego wydarzenia. Warto dodać, że to pierwsze lądowanie An-225 Mrija w Warszawie. Wcześniej samolot był już w Polsce, ale w Poznaniu i Katowicach.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji na świecie, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów