"Najsmutniejszy miś świata" będzie miał nowy dom. Ale historia i tak nie kończy się szczęśliwie

Redakcja 16.11.2016
Niedźwiedzica Pizza
Fotografia: East News

Władze centrum handlowego w którym mieszka niedźwiedzica, nie chcą jej oddać. Tak, to zwierzę mieszka w galerii handlowej.

O 3-letniej niedźwiedzicy o imieniu Pizza media po raz pierwszy napisały kilka miesięcy temu. Dziennikarze okrzyknęli ją "najsmutniejszym misiem świata", a jej historia była na ustach wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny. 

Pizza jeszcze do niedawna przebywała w chińskim centrum handlowym w Guangzhou. Już sam fakt przetrzymywania niedźwiedzia polarnego w tak zatłoczonym miejscu jak galeria handlowa, wydaje się niedorzeczny. A na dodatek Pizza została zamknięta w nienaturalnie niebieskim pomieszczeniu i w zamyśle miała być jedną z atrakcji Grandview Aquarium. I niestety nią była. Tłum ludzi odwiedzających centrum handlowe każdego dnia "podziwiał" niedźwiedzice. Przechodnie robili jej zdjęcia, pukali w szybę, krzyczeli.

Sprawą w końcu zainteresowały się organizacje broniące praw zwierząt, między innymi Animals Asia. To właśnie dzięki nim mogliśmy zobaczyć, w jak dramatycznych warunkach przetrzymywane jest zwierzę. Organizacja na kanale w serwisie YouTube udostępniła film, który mówi więcej niż tysiąc słów. Widzimy na nim zrezygnowanego, wykończonego błyskającymi fleszami i hałasem niedźwiedzia, który nie ma siły się podnieść. Nie ma też gdzie się schować, aby odpocząć. 

pizza
Fotografia: www.youtube.pl

Milion dla misia

Historia niedźwiedzicy poruszyła internautów na całym świecie. Petycję żądającą zamknięcia wybiegów dla zwierząt w chińskim centrum handlowym podpisało ponad milion osób. Nawet Brytyjczycy chcieli ją przyjąć do swojego ogrodu zoologicznego. Właściciele chińskiego centrum handlowego odrzucili jednak tę ofertę. 

Jak podaje portal Theguardian.com, "najsmutniejszy miś świata" opuścił centrum handlowe. Niedźwiedzica została przeniesiona do oceanarium w Północnych Chinach, a więc do miejsca, w którym się urodziła i w którym mieszkają jej rodzice. Niestety, ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia - do centrum handlowego powróci, jak tylko zakończy się remont wybiegu. 

Nawet jeśli nowy wybieg Pizzy spełniałby przyjęte standardy, a więc posiadał odpowiednie rozmiary, aby niedźwiedź mógł swobodnie bawić się, spacerować, a nawet biegać, wciąż nie będzie odpowiednim miejscem dla niedźwiedzia polarnego. Chyba nie ma osoby, która zgodziłaby się, że galeria handlowa to miejsce, w którym powinny przebywać zwierzęta. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów