Najpopularniejsze imiona dla dzieci wśród polskich gwiazd. To trend, który opanował show-biznes

Magdalena Kulej 11.04.2018
Dzieci gwiazd
Fotografia: instagram.com/ maciejdowbor_totalneporuszenie, tomaszkarolak_official

Polskie gwiazdy uległy nowej modzie, a swoim pociechom nadają szczególne imiona. 

Świeżo upieczeni rodzice stoją przed wieloma wyzwaniami. Jednym z pierwszych jest wybór imienia. To w końcu decyzja na całe życie nowego członka rodziny. Kryteria wyboru są różne: od rodzinnych tradycji, przez modę po ich etymologię czy oryginalność. Przecież zdaniem każdej pary ich maleństwo jest wyjątkowe, więc i jego imię powinno się wyróżniać.

Zobacz także: Po czym poznać, czy jest się gotowym na dziecko? Te sygnały wskażą, że jest na to najlepszy czas 

Portal parenting.pl zebrał imienne trendy, które w ostatnich miesiącach królują wśród gwiazd, bo to przecież one są często inspiracją dla przyszłych matek i ojców. Wydawać by się mogło, że celebryci dadzą ponieść się modzie na zagraniczne i bardziej egzotyczne imiona. Nic bardziej mylnego. Jak się okazuje, większość z nich stawia na tradycję.

W 2018 roku rodzicami zostali m.in. Dorota Szelągowska z partnerem, Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, a także aktorka Anna Gzyra. Projektantka wnętrz Dorota Szelągowska została mamą po raz drugi. Jej nowo narodzona córeczka otrzymała imię Wanda. Z kolei jej starszy brat nazywa się Antoni. Na tradycję postawiła też znana para Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Ich córki to Janina i Helena.

Podobne trendy panują wśród znanych rodziców chłopców. Aktorka Katarzyna Zielińska urodziła w grudniu Aleksandra. Jego starszy braciszek to z kolei Henryk. Takie imię nosi też synek znanej z „M jak miłość” Anny Gzyry. W styczniu na świat przyszedł też syn Mateusza Damięckiego i Pauliny Andrzejewskiej - Franciszek Mateusz.  

Jeszcze w tym roku rodzicami zostaną m.in. Cezary Pazura i Edyta Zając, a także Maciej Zakościelny i Paulina Wyka. Ci pierwsi są już rodzicami Amelii i Józefa. Z kolei Maciej to tata Borysa. Wcześniej wywodzące się z tradycji imiona dla swoich pociech wybrali m.in. Małgorzata Rozenek (Stanisław i Tadeusz), Maciej Stuhr (Tadeusz), Dorota Gardias (Hania), Tomasz Karolak (Lena), Michał Żebrowski (Franciszek) czy Rafał Mroczek (Zofia.)

Zobacz także: Jakie imię pasuje do znaku zodiaku? Te najlepiej oddają charakter każdego z nich

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów