Najpierw widzisz ich włosy, potem twarze. Bliźniaczki Cipriana i TK w dzieciństwie miały kompleksy, teraz są gwiazdami Instagarma

Redakcja 14.03.2017
TK Wonder
Fotografia: www.instagram.com/tk_wonder

Nazywane są królowymi naturalnego afro.

Cipriana Quann i jej siostra bliźniaczka TK Wonder z Nowego Jorku, w dzieciństwie nienawidziły swoich włosów. Wstydziły się tego, że jest ich za dużo i że są zbyt kręcone.

Kiedy jako dorosłe kobiety zrozumiały, że dzięki nim są wyjątkowe, postanowiły zrobić z nich użytek. Od kilku lat są gwiazdami Instagrama i prowadzą swój własny biznes. Oczywiście związany z pielęgnacją afro. 

Długie i kręcone włosy Cipriany i TK są ogromne, jednak nie są już ich kompleksem, a powodem do dumy. W 2010 roku temu przestały je prostować, zaczęły dbać o to, żeby były naturalne i zdrowe.

Dziewczyny z miejskiej dżungli

Wraz z koleżanką Nikishą Brinson tworzą bloga "Urban Bush Babes", który co tydzień odwiedza średnio 350 tysięcy osób. Z powodzeniem prowadzą swoje konta na Instagramie. Cipriana, była modelka, ma 109 tysięcy fanów, a jej siostra TK Wonder, która zajmuje się również pisaniem muzyki - 132 tys. 

Jestem naturalna już od siedmiu lat. Przez ponad dekadę byłam modelką i wtedy włosy były moim głównym problemem. Zaczynałam ich nienawidzić, myślałam o nich jak o przeszkodzie. Porzuciłam modeling, bo nie miałam żadnej wolności twórczej. Wtedy ponownie zaczęłam zapuszczać włosy – powiedziała w rozmowie z Cosmpolitan.com Cipriana Quann. 

Siostry nie tylko chwalą się swoimi bujnymi fryzurami, ale przede wszystkim przekonują, że naturalne włosy, szczególnie afro, nie są powodem do wstydu i każdy powinien być dumny ze swojego autentycznego wyglądu i pochodzenia. Najwyższa pora zerwać z obraźliwymi stereotypami, według których naturalne włosy Afroamerykanów są gorsze.

Wizerunek sióstr pojawił się już w najważniejszych światowych magazynach modowych i lifestylowych - takich jak "Vogue", "Cosmopolitan" czy w "Glammour". Nasza strona to coś więcej niż naturalne włosy. One są dobrym punktem wyjścia, ale bardziej skupiamy się na osobie niż na jej włosach. My jesteśmy kimś więcej niż tylko naszymi włosami – przekonywały w rozmowie z Cosmopolitan.com.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów