Najpierw Rozenek i Majdan, teraz Wojewódzki i Kaczoruk. Szkoda, że Dorota Wellman nie powiedziała tego wcześniej

Paulina Szestowicka 15.09.2016
Dorota Wellman
Fotografia: ONS

Media donoszą o kolejnych luksusowych weselach gwiazd. Jednak ta moda opanowała nie tylko show-biznes.

Dorota Wellman skrytykowała wyprawianie luksusowych wesel, których celem jest nie sprawienie przyjemności młodej parze, ale przede wszystkim zaimponowanie jak największej liczbie gości. Dziennikarka napisała felieton, który ukazał się na łamach magazynu "Wysokie obcasy".

Trudno nie odnieść wrażenia, że mógł zostać napisany w inspiracji ostatnimi doniesieniami prasy na temat ślubów Agnieszki Szulim i Piotra Woźniaka-Staraka, Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana, oraz najnowym i oczywiście nie potwierdzonym przez samych zainteresowanych, Kuby Wojewódzkiego i Renaty Kaczoruk. Jednak wiele uwag prezenterki na pewno zaboli też wiele par, które nie są związane z show-biznesem, a które postanowiły "zastawić się, ale postawić".

Ludzie, wesela nie robi się dla gości, na pokaz. Nie dajcie się i zróbcie taką uroczystość, którą Wy będziecie wspominać z przyjemnością i wzruszeniem. Chcecie wielkiego polskiego wesela - zróbcie. Chcecie rockowego - zróbcie. Chcecie na środku jeziora - zróbcie. Chcecie w tajemnicy - zróbcie. Chcecie małego, cichego, skromnego, tylko dla dwojga - na co czekacie? A teściowa niech sobie zaprosi 300 gości na imieniny - napisała.

Dorota Wellman zwróciła uwagę też na to, że wesela coraz częściej nie są przyjęciami dla najbliższych, na których bawią się osoby sobie znane i trakujące to jako pretekst to spotkania w wiekszym gronie. Często w tłumie ludzi ciężko znaleźć znajomą twarz, ale przecież ważne jest to, że sala weselna została wypełniona po brzegi. Przy suto zastawionych stołach szybko okazuje się też, że nie wszyscy maja duży apetyt, więc sporo jedzenia sie zmarnuje. Słowem: miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Przerost formy nad treścią jest chyba najgorszą rzeczą, jaka może się nam zdarzyć w dniu, który ma być jedyny i niepowtarzany.

Zostałam zaproszona na wesele. Goście trzymali się w podgrupach, a panna młoda nie przypuszczała, że ma tak liczną rodzinę, i ciągle pytała mamę, kto to jest. Od samych pocałunków nieznanych wujków straciła połowę makijażu. Stoły uginały się od jedzenia, które w większości wylądowało w koszach na śmieci. Torty pod wpływem temperatury nagle traciły wysokość i fason. Humor straciła panna młoda - czytamy w felietonie.

Można zrozumieć, że gwiazdy mają tendencje do przesady. Często wyprawiają wesela dla ludzi mediów, żeby mieli o czym pisać przez kilka dni. Ale zwykli ludzie mogliby skupić się na sobie i zrobić coś tylko dla siebie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów