Najpiękniejszy piernikowy domek wygląda jak pałac. Aż szkoda jeść

Redakcja 12.12.2016
Piernikowy pokój z rezydencji Waddesdon
Fotografia: www.youtube.com

Piernikowa rezydencja mogłaby być domkiem dla lalek.

Biscuiteers to cukiernia z Londynu, która w swojej ofercie ma imponującą kolekcję lukrowanych pierniczków. Szczególnie w okresie przedświątecznym jej pracownicy mają ręce pełne roboty. W pocie czoła produkują chrupiących Mikołajów, błyszczące choinki, kolorowe, piernikowe prezenty. Biscuiteers organizują również warsztaty cukiernicze dla dzieci i dla dorosłych. Jednak świat usłyszał o nich dzięki piernikowej replice rezydencji Waddesdon.

Ogromny dom, który w XIX wieku należał do szanowanej, żydowskiej rodziny bankierów Rothschildów, wygląda jak scenografia do serialu "Downton Abbey". Bogate i piękne wnętrza zainspirowały cukierników, którzy spędzili kilka tygodni na odtwarzaniu każdego detalu w wersji piernikowo - lukrowanej. Drużyna Biscuiteers zaczęła projektowanie rezydencji na 15 miesięcy przed rozpoczęciem pieczenia.

Kilogramy materiałów

Cukiernicy odwiedzali rezydencję i przyglądali się wszystkim szczegółom, aby jadalna replika była jak najbardziej wierna oryginałowi. Udało się to do tego stopnia, że w piernikowym domku wiszą nawet podobne dzieła sztuki, meble i ceramika. Do wykonania Waddesdon twórcy potrzebowali 30 kilogramów masła i cukru, 240 jaj i 216 kilogramów lukru. Proces twórcy zajął im aż 500 godzin. 

Piernikowa rezydencja dostępna jest dla zwiedzających - znajduje się oczywiście w rezydencji Waddesdon w hrabstwie Buckinghamshire w Anglii. Zainteresowani powinni się jednak pospieszyć - wystawa trwa do lutego 2017 roku. Później dom zostanie pewnie zjedzony, w końcu piernik jest świeży jeszcze przez długi czas po upieczeniu. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów