Najpiękniejszy na świecie dom jest w Polsce. To "Arka Koniecznego"

Redakcja 16.01.2017
Arka Koniecznego
Fotografia: www.youtube.com

Nazwa domu nie jest przypadkowa. Budynek przypomina bowiem piękną łódź. 

Jest funkcjonalny, przestronny i zachwyca swoim wyglądem. Z zewnątrz przypomina łódź, ale w środku ma wszystko to, co powinien posiadać dom, do którego aż chce się wracać. "Arka Koniecznego", bo tak został nazwany projekt domu, właśnie zgarnął główną nagrodę w prestiżowym konkursie Design Awards 2017 organizowanym przez magazyn "Wallpaper". 

Jak podaje Onet.pl, magazyn "Wallpaper", który zajmuje się designem i bez wątpienia wyznacza trendy na przyszłość, cyklicznie nagradza projektantów, realizacje, miejsca i produkty, które według jury są najlepsze na świecie. W tym roku komisja nagrodziła polski projekt "Arka Koniecznego", który rywalizował w kategorii "Best new private house". Jego autorem jest Robert Konieczny. 

Wow!!! Co mam powiedzieć…Arka Najlepszym domem świata według Wallpaper! Dwa miesiące temu Najlepszy budynek świata za CDP na World Architecture Festival..To chyba sen - napisał Robert Konieczny na swoim Facebooku. 

Widoki zapierają dech w piersiach
Fotografia: www.youtube.com

Widoki zapierają dech w piersiach

Polska designem stoi

"Najlepszy dom 2016 roku", który położony jest na wzgórzu Brennej w województwie śląskim, w ścisłym finale rywalizował z czterema innymi budynkami. Nie miał jednak sobie równych. Wybudowany został z betonu i szkła, co nadało mu surowego, ale i nowoczesnego wyglądu. Być może właśnie to ujęło jurorów prestiżowego konkursu. Poza swoim oryginalnym wyglądem i funkcjonalnością ma jeszcze jedną, ważną zaletę: widok, który wręcz zapiera dech w piersiach. 

Ten dom musi być przede wszystkim ramą dla widoku. Niczym więcej. Żeby każdy miał ten sam widok z okna. I najlepiej gdyby był parterowy. Ale moja żona nie chciała domu parterowego już wcześniej. Chodziło o poczucie bezpieczeństwa (…) Wtedy sobie pomyślałem: Ok, a gdybym ten parter delikatnie odkręcił od stoku, żeby ten dom stykał się tylko z jednym narożnikiem, to wtedy pozostała część, ta przestrzeń gdzie są sypialnie, staje się piętrem - powiedział Robert Konieczny w filmie "Arka Koniecznego - Robert Konieczny KWK Promes" opublikowanym na kanale Youtube.com.

Magazyn Wallpaper swoje prestiżowe nagrody przyznaje już od kilku lat. To brytyjski magazyn poświęcony przede wszystkim architekturze. O jego mocnej pozycji na rynku niech świadczy fakt, że właśnie on przez wielu nazywany jest biblią magazynów lifestyle'owych. 

Dom zachwyca swoją funkcjonalnością
Fotografia: www.youtube.com

Dom zachwyca swoją funkcjonalnością

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów