Najpiękniejsze zdjęcia 2018 zostały wybrane. National Geographic zdecydowało!

Julita Buczek 13.12.2018
national geographic
Fotografia: Instagram @natgeoyourshot

Podobno zgłoszeń z całego świata było ponad 10 tysięcy. Wybór najpiękniejszych zdjęć 2018 okazał się więc nie lada zadaniem.

Fotografowie magazynu National Geographic od wielu lat znajdują się w czołówce jednych z najlepszych w swojej dziedzinie. Jednym z najważniejszych konkursów w branży fotograficznej jest National Geographic Photo Contest. W tym roku przysłano ponad 10 000 prac. Zdjęcia rywalizowały w trzech kategoriach: Miejsca, Ludzie oraz Dzika Przyroda. Nagroda główna powędrowała do Jassena Todorova.

Najpiękniejsze zdjęcia 2018 roku według National Geographic

Najlepsze zdjęcia w kategorii Miejsca

1. Pierwszą nagrodę otrzymał Jassen Todorov, który zgłosił do prestiżowego konkursu fotografię wykonaną podczas lotu samolotem. Oprócz nagrody pieniężnej, jego zdjęcie zostało zamieszczone na Instagramie National Geographic, jest to bardzo duże wyróżnienie, ponieważ ten profil obserwuje ponad 95 milionów ludzi. Zwycięskie zdjęcie zostało zatytułowane "Unreal" i zostało wykonane podczas lotu nad pustynią Mojave. Przedstawiono tam jedno z 37 składowisk aut koncernu Volkswagen. Auta na pustyni znalazły się, dlatego że nie spełniały warunków emisyjnych. 

2. Zdobywcą drugiego miejsca jest Nicholas Moir. Postanowił wykonać zdjęcie starego Forda Thunderbirda, który znajduje się na terenach, na których najczęściej mają miejsce trąby powietrzne. Fotograf był świadkiem 16 tornad w ciągu 10 dni. Efektem ostatnich 24 godzin była właśnie ta fotografia.

3. Na trzecim miejscu uplasowała się fotografia wykonana przez Christiana Wernera. Została ona wykonana w Syrii, w zniszczonym mieście Khalidya. Autor pracy musiał wspiąć się na ruiny budynków, aby uchwycić ten piękny kadr.

Najlepsze zdjęcia w kategorii Ludzie

1. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła Mia Collins. Na fotografii został umieszczony fotograf z Nairobi, podczas swojego ostatniego dnia pracy.

2. Na drugim miejscu uplasowało się zdjęcie wykonane przez Todda Kennedy'ego. Fotografię wykonał podczas rodzinnych wakacjach w Australii.

3. Trzecie miejsce wywalczył Avishek Das, który do konkursu zgłosił zdjęcie wykonane w Indiach podczas festiwalu Charak Puja.

Najlepsze zdjęcia w kategorii Dzika Natura

1. Pierwsze miejsce zajął bezkonkurencyjny Pim Volkers. Jego zdjęcie przedstawia stado gnu w Tanzanii. Scena prezentuje się naprawdę nierealistycznie.

2. Jonas Beyer jest zwycięzcą drugiego miejsca. Fotograf wyjechał na Grenlandię, aby tam odnaleźć stado piżmowołów arktycznych.

3. Trzecie miejsce zajął Alison Langevad. Zdjęcie przedstawia dwa białe nosorożce przy wodopoju w Afryce. Zwierzęta zostały pozbawione rogów, aby nie wzbudzać zainteresowania wśród kłusowników.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku!

Ostatnią zagadką wyspy Man stały się tajemnicze, miniaturowe domki. Zdziwieni mieszkańcy dzielili się na profilach społecznościowych zdjęciami niecodziennych budowli.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów