Najgrubsza kobieta świata przejdzie operację. Do szpitala wniesiono ją dźwigiem

Mateusz Patyk 13.02.2017
Emad Ahmed Abd El Aty
Fotografia: Youtube.com/TV5News

Uważana za najcięższą kobietę na Ziemi, Eman Ahmed Abd El Aty będzie poddana zabiegom w bombajskim szpitalu. To dla niej jedyny ratunek.

W sobotę 11 lutego 2017 roku, portal IndiaTimes.com zamieścił informację o przybyciu do stolicy Indii 36-letniej Egipcjanki, uznawanej za rekordzistkę Guinnessa w kategorii najcięższa żyjąca kobieta.

Według aktualnych danych jej obecna waga wynosi około 500 kilogramów. Do szpitala Saifee została przetransportowana za pomocą ciężarówki, a do sali, w której spędzi najbliższe pół roku, przeniósł ją z całym łóżkiem zmodyfikowany dźwig.

Na stronie HindustanTimes.com można przeczytać, że chora na słoniowaciznę kobieta nie wychodziła z domu od 25 lat. Mieszkająca z matką i siostrą Eman Ahmed Abd El Aty nie stać było na poddanie się skomplikowanej operacji mającej na celu zmniejszenie zagrażającej życiu wagi. Z pomocą przyszedł hinduski lekarz, Muffazal Lakdawala, który zebrał pieniądze w crowdfundingowej akcji. Specjalizuje się w chirurgii bariatrycznej, zajmującej się leczeniem patologicznej otyłości.

Emah Ahmed
Fotografia: twitter.com/Wishfmradio

Choroba, która niszczy życie

Egipcjanka po urodzeniu ważyła 5 kilogramów. W wieku 11 lat zaczęła cierpieć na problemy z tarczycą. Niedoczynność tego organu sprawiła, że jej metabolizm nie funkcjonował prawidłowo, co spowodowało nagły przyrost wagi. Przez swoją przypadłość Eman Ahmed musiała zrezygnować z chodzenia do szkoły. Obecnie zdiagnozowano u niej ciężki obrzęk limfatyczny, cukrzycę typu 2, nadciśnienie, dnę moczanową i wysokie ryzyko wystąpienia zatorowości płucnej.

Zespół lekarzy kierowanych przez Muffazala Lakdawalę, który przez najbliższe kilka miesięcy będzie zajmował się pochodzącą z Aleksandrii kobietą, składa się z endokrynologa, pulmonologa, kardiologa, chirurga serca, dwóch chirurgów bariatrycznych, dwóch specjalistów intensywnej terapii i aż trzech anastezjologów. Dzięki przeprowadzeniu dwóch operacji planowane jest zmniejszenie wagi rekordzistki do niecałych 100 kilogramów w ciagu trzech i pół roku.

Eman Ahmed
Fotografia: twitter.com/Wishfmradio
Eman Ahmed
Fotografia: twitter.com/Wishfmradio
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów