Najbardziej znany wolontariusz WOŚP rezygnuje z kwestowania! Dlaczego?

Julita Buczek 16.01.2019
ARTUR RAWICZ/REPORTER
Fotografia: East News

Jeden z najsławniejszych wolontariuszy WOŚP rezygnuje. Przeczytajcie jego poruszający wpis!

Jeden z najbardziej znanych wolontariuszy WOŚP poinformował niedawno na swoim Facebookowym profilu o tym, że zawiesza swoją działalność na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informacją podzielił się, kiedy dowiedział się o śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Zobacz także: Jerzy Owsiak z Pokojową Nagrodą Nobla? Jego nominacja została zaakceptowana!

Łukasz Berezak zbiera pieniądze dla WOŚP 

Berezak to jeden z bardziej znanych wolontariuszy WOŚP, który zasłynął słowami: "Dla mnie ratunku już nie ma, więc chciałbym pomagać innym". Chłopiec zaczął kwestować, mając zaledwie 10 lat. Od urodzenia zmaga się z bardzo poważną przypadłością, jaką jest choroba Leśniowskiego-Crohna. Niedawno chłopak musiał poddać się specjalnej rehabilitacji, która miała na celu pobudzić mięśnie do pracy. Berezak cierpi z powodu bólów brzucha oraz mięśni. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia Łukasz zdecydował się wziąć udział w 27. finale WOŚP. W jednym z wywiadów wyznał: "Nawet jakbym się źle czuł i by mnie bolało, to i tak bym poszedł, bo trzeba pomagać". W trakcie tegorocznej zbiórki udało mu się zgromadzić ponad 11 tysięcy złotych.

Łukasz Berezak rezygnuje

Pomimo oszałamiającej sumy, którą udało się zebrać Łukaszowi, chłopak zdecydował, że nie będzie brać udziału w dalszych działaniach WOŚP. Swoją decyzją podzielił się w mediach społecznościowych.

W związku z zaistniałą sytuacją zawieszam swoją przygodę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - napisał na Facebooku Łukasz.

Ludzie, bardzo łatwo Wam to mówić. Nie wiem, czy wiecie, ale ja też jestem człowiekiem i może po mnie tego nie widać, ale ja też mam tego wszystkiego dość, ciągłego hejtu i nienawiści. Na jakiś czas znikam i nie będę udzielać się na FanPage'u. W tym momencie się poddałem, kiedy będzie lepiej dam znać. Miłego poniedziałku - wyjawił w dalszej części Berezak.

Mamy nadzieję, że Łukasz zmieni zdanie i wróci do kwestowania.

Zobacz także: Poruszający wpis Lewandowskiej po śmierci prezydenta Gdańska. "Dajmy stanowczy sprzeciw"

Gwiazdy pokochały nowe wyzwanie. Na licznych zdjęciach pokazują... jak wyglądały 10 lat temu! Niektórzy są nie do poznania.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów