Najbardziej pożądana suknia świata została sprzedana. Cena? Padł rekord

Redakcja 21.11.2016
Marylin Monroe w "Pokochajmy się"
Fotografia: materiały promocyjne

Kobiety i muzea kochają świecidełka, a ta aukcja jest tego dowodem.

Z czym kojarzy się Marylin Monroe? Oczywiście z kultowymi filmami, pięknym uśmiechem, ideałem piękna, romansami i z bajecznymi kreacjami. Znana nam jest jej różowa suknia z "Mężczyźni wolą blondynki", czy zwiewna, biała ze "Słomianego wdowca", która w 2011 roku została sprzedana za ponad 19 milionów złotych. Ale to inny strój gwiazdy uważany jest za najbardziej pożądany.

Nie jest tajemnicą, że słynna aktorka miała romans z prezydentem Stanów Zjednoczonych Johnem F. Kennedym. Symbolem tej relacji był przed laty i wciąż jest urodzinowy występ Marylin Monroe podczas konwencji darczyńców Partii Republikańskiej z 19 maja 1962 roku, w którym zmysłowym głosem zaśpiewała "Happy Birthday". Oczywiście gwiazda nie miała wtedy na sobie przypadkowej stylizacji.

Suknia Marylin Monroe
Fotografia: Julien's Auctions/Facebook.com

Niech zobaczą ją wszyscy

Suknia obszyta dwoma i pół tysiącami kryształów, w której ikona pokazała się podczas 45. urodzin prezydenta, została właśnie sprzedana za rekordową sumę 4,8 miliona dolarów, czyli za ponad 20 milionów złotych podczas aukcji w Julien's Auctions w Los Angeles. Szczęśliwym nabywcą jest sieć muzeów Ripley's Believe It Or Not. To miejsce, w którym wystawiane są najdziwniejsze eksponaty na świecie. Cena wywoławcza kreacji opiewała na ponad 12 milionów złotych.

Wierzymy, że ta suknia to największy skarb popkultury na świecie. Nie przychodzi mi do głowy żaden inny eksponat z XX wieku, który tak wiele mówi o latach 60. jak ta kreacja - powiedział Edward Meyer, wicedyrektor muzeum Ripley’s w rozmowie z Independent.co.uk. Suknia Marylin Monroe przez pierwsze kilka miesięcy będzie dostępna na wystawie w Hollywood, potem wyruszy w podróż po świecie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów