Nagi Orlando Bloom dał się przyłapać paparazzi na plaży. I właśnie TO wywołało oburzenie?

Martyna Kraus 08.08.2016
Orlando Bloom
Fotografia: ONS

Zastanawiające jest to, dlaczego tak wielu ludzi gorszy męska nagość, a kobieca już zupełnie nie. 

W dzisiejszych czasach ciężko jest zrobić lub pokazać coś, czego nikt dotąd nie widział. Internet pełen jest szokujących zdjęć i wiadomości, mało jest więc sposobów, aby zaskoczyć kogokolwiek. A jednak Orlando Bloom, którego dawno nie było w mediach, postanowił zadziwić swoich fanów i w sumie nie-fanów też, ponieważ jego zdjęcia zostały opublikowane na łamach wszystkich gazet i serwisów.

Aktor w towarzystwie swojej dziewczyny, Katy Perry, wybrał się na (niemal) bezludną wyspę, chcąc popływać na paddle board i rozkoszować się promieniami słonecznymi. Orlando Bloom postanowił jednak się nie ubierać i zupełnie nagi zostały przyłapany przez ukrywających się fotoreporterów. W sumie nikogo nie powinno to dziwić, że mężczyzna ma ochotę nago bawić się na plaży, jednak nie sposób było nie zauważyć, że jego zdjęcia wywołały większe oburzenie niż niejedna sesja kompletnie nagiej aktorki.

Męska, czyli gorsza nagość

Dzięki mediom społecznościowym gwiazdor ukazał swoja ciało w pełnej krasie na Twitterze, Instagramie i Facebooku. Zdjęcie wywołało bardzo mieszane uczucia - najgorliwsze fanki były oczywiście zachwycone, a wszyscy ci, którym to się nie spodobało, nie szczędzili mu bardzo surowej krytyki. Jedni pytali, czy aktor nie mógł zachować choć odrobiny przyzwoitości i godności, inni zaś, czy nie stać go najzwyczajniej w świecie na kąpielówki. Wiele osób zastanawiało się, jak daleko od miejsca, w którym przebywał Orlando Bloom, było na plażę dla nudystów. Część oczywiście też stwierdziła, że świat w tym momencie stanął na głowie i że oficjalnie wydzieli już chyba wszystko.

Zastanawiające jest jednak to, dlaczego tak bardzo widok nagiego męskiego ciała poruszył media i internautów. Ludzie poczuli się ogromnie zgorszeni widokiem nagiego ciała aktora, podczas gdy w gazetach, telewizji i Internecie pojawiają się każdego dnia setki zdjęć rozebranych kobiet. Te nikogo już nie szokują. Nagich kobiet nie brakuje przecież też na plażach i mało kogo to gorszy (może jeszcze rodziców z dziećmi, ale też nie wszystkich). Jednak stało się tak, że Orlando Bloom swoim nagim wystąpieniem na rajskiej plaży wywołał dyskusję w mediach na temat tego, gdzie i czy jest jakakolwiek granica męskiej nagości.

Zdjęcia nie tylko zaszokowały sporą grupę osób, ale na szczęście równie dużą zmusiły do myślenia. Zamieszanie oprócz tego, że wywołało burzę w mediach, zwróciło też uwagę na to, że granice nagości są zupełnie inne dla mężczyzn i kobiet. Niby sprawa oczywista, ale jak się okazało przy okazji (powiedzmy to sobie szczerze) mało istotnej plotki, wymagająca jeszcze niejednej dyskusji.

Orlando Bloom
Fotografia: Twitter
Orlando Bloom
Fotografia: Twitter
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów