Nad Polskę nadchodzi Thekla. Gwałtowne załamanie pogody w weekend

Magdalena Barszczak 24.08.2018
burza nad blokowiskiem
Fotografia: ARKADIUSZ ZIOLEK/EAST NEWS

IMGW wydał ostrzeżenia. Sprawdź, gdzie nie ruszać się bez parasola.

Po fali upałów nad Polskę nadciągają burze. Załamanie pogody czeka nas już w najbliższy weekend. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat o ostrzeżeniach. Spodziewany jest także znaczny spadek temperatury.

Zobacz także: "Hiszpański pióropusz" zbliża się do Polski. Ostrzeżenia dla kilku województw

Niż Thekla nad Polską. Załamanie pogody w weekend

W piątek od północnego zachodu wkroczy do Polski front atmosferyczny. Przyniesie on opady deszczu i burze, które będą się przesuwać na południowy wschód. Wraz z niżem nastąpi gwałtowny spadek temperatury. W niektórych regionach Polski może oscylować nawet w okolicach 15 stopni. 

IMGW ostrzega przed burzami, którym będą towarzyszyć deszcze, silny wiatr oraz grad. Najgroźniejszych wyładowań atmosferycznych należy się spodziewać z piątku na sobotę. 

W tym okresie niemal w całej Polsce wystąpią burze, najgwałtowniejsze w strefie zbieżności, zwanej również 'rózgą burzową'. W ciągu dnia strefa ta przebiegać będzie od Pomorza Wschodniego i Warmię, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę, a w nocy przemieści się na wschód

- czytamy w komunikacie IMGW.

W sobotę, 25 sierpnia, na zachodzie temperatura wyniesie od 18 do 21 stopni Celsjusza, w centrum - ok. 20 stopni. Najcieplej będzie na wschodzie kraju, ale tam też ochłodzi się po przejściu frontu atmosferycznego. W niedzielę, 26 sierpnia, temperatura spadnie jeszcze bardziej. W całej Polsce termometry pokażą poniżej 20 stopni. 

Zobacz także: "Chmury wieżowce" sprowadzą gwałtowne burze i mogą zagrozić samolotom

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów