Przygotujcie się na "Madeline"! Załamanie pogody już dotarło do Polski. Co nas czeka?

Anna Respondek 23.04.2018
Burza
Fotografia: EAST NEWS

Meteorolodzy ostrzegają przed porywistym wiatrem i silnymi burzami. Gdzie będzie najgorzej? 

Dobra pogodowa passa niestety się skończyła. Ze względu na niebezpieczny niż "Madeline", który będzie się przemieszczał nad Morzem Norweskim i jego rozległą strefę frontu atmosferycznego, w Polsce wydano ostrzeżenie pogodowe dla niemalże wszystkich województw. Co nas czeka? 

Zobacz także: Polska zrobi się pomarańczowa. Pył znad Sahary nie daje za wygraną 

Wygląda na to, że w poniedziałek lepiej nie zapomnieć parasola i kurtki do pracy. Ostrzeżenie wydane przez meteorologów będzie obowiązywało od 8 rano do północy. Nad Polską zetrą się dwie różne temperaturowo masy, co doprowadzi do spadku temperatury, ale przede wszystkim silnych opadów, porywistego wiatru i burz.

Zobacz także: Jaka będzie zima 2018/2019? Jasnowidz Jackowski przewiduje pogodę!

Front "Madeline" - co nas czeka?

Pierwsze chmury i opady deszczu pojawią się wzdłuż zachodniej granicy. Rano słaby deszcz będzie padać w zachodniopomorskim, lubuskim, zachodniej Wielkopolsce i miejscami na Dolnym Śląsku. 

Do godziny 12:00 strefa przemieści się na wschód. Słabe opady będą zauważalne od pomorskiego aż przez Wielkopolskę po Opolszczyznę. Po południu chmury dotrą do Warmii i Mazur, nad Śląsk, Mazowsze i Małopolskę. Pod koniec dnia pojawią się także we wschodniej części kraju - na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. 

Jak twierdzą meteorolodzy, najgorzej będzie po południu, kiedy temperatura będzie wzrastać. Możemy spodziewać się nie tylko dużych opadów, ale przede wszystkim silnych burz i wiatru. Tych najbardziej gwałtownych możemy oczekiwać w zachodniej i centralnej Polsce, od lubuskiego przez Wielkopolskę i łódzkie po Mazowsze, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w górach - Sudetach, Beskidach i Tatrach. 

W tym rejonach może spaść nawet 5 litrów wody na m2. Wiatr będzie przekraczał 70 km/h. W nocy siła frontu będzie malała i nastąpi stopniowa poprawa pogody. 

Zobacz także: Monika Brodka śpiewa utwór Nirvany. W sieci zawrzało. Fani niezdecydowani

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów