"Na zdrowie" zamiast gongów. Joga zapijana piwem to nowy, hipsterski trend

Redakcja 18.01.2017
BeerYoga
Fotografia: BierYoga/Facebook.com

Picie zimnego trunku zbliża do osiągnięcia nirwany.

Wydawało się, że to tylko zwykła zabawa. Latem 2016 roku grupa miłośników jogi z Berlina zaczęła organizować spotkania z piwem. Ubrani w sportowe ciuchy młodzi ludzie wyginali się w klasycznych figurach - z butelkami w dłoniach, ewentualnie butelkami z ustawionymi przy matach. Okazało się, że trend, o którym prawie nikt nie słyszał, przetrwał próbę czasu i rozniósł się po świecie. 

Piwną jogę zaczęto organizować w Sydney. I fakt, że zarówno w Niemczech, jak i w Australii piwo traktowane jest z dużym szacunkiem i uwielbieniem, nie jest przypadkowy. Być może hipsterzy znaleźli sposób na właściwe oddanie hołdu złotemu trunkowi, bo czy jest coś bardziej szlachetnego niż joga? Kontrowersyjny zestaw ćwiczeń został opracowany przez berlińską szkołę BierYoga, które swoją aktywność określa jako pożenienie dwóch wielkich miłości. 

Hipisi z Burning Mana

Każdy, kto myśli, że piwna joga to tylko żart, jest w błędzie. Jak podaje serwis Mashable.com, inicjator treningów jogin Jhula twierdzi, że wszyscy uczestnicy podchodzą do tej aktywności bardzo poważnie. Mężczyzna po raz pierwszy zobaczył coś podobnego na festiwalu Burning Man w amerykańskim stanie Nevada. Wyjaśnia, że PiwoJoga łączy w sobie filozofię jogi i przyjemność z picia chmielowego napoju. Wszystko po to, aby osiągnąć jak najwyższy poziom świadomości. 

Podczas płatnych zajęć w szkołach jogi, uczestnicy uczą się, jak trzymać piwo podczas wykonywania figur, tak aby trunek się nie wylał, a butelka się nie stłukła. Kiedy chętni opanują już tę sztukę, będą mogli ćwiczyć w domu, nawet w piątkowy wieczór. Aby dołączyć do berlińskich i sydnejskich zajęć należy zapłacić około 50 złotych, mieć otwartą głowę i zamiłowanie do piwa.

BeerYoga
Fotografia: BierYoga/Facebook.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów