Na podstawie rankingów piękności stworzono model idealnej twarzy kobiecej

Paulina Szestowicka 18.07.2016
Idealna twarz kobiety
Fotografia: ONS

Nie wiadomo po co zrobiono taki eksperyment, ale jego wynik jest naprawdę ciekawy. 

Regularnie w sieci pojawią się artykuły na temat kobiet i mężczyzn, którzy chcąc poprawić sobie daną partię twarzy u chirurga plastycznego, idą do lekarza ze zdjęciem znanej osoby. Pragną mieć właśnie taki a nie inny nos, usta czy kości policzkowe. Oczywiście z efektami bywa różnie, ale to zainspirowało naukowców do zbadania, jak obecnie wyglądałaby idealna kobieca twarz.

Wizualizację stworzył chirurg plastyczny, Dr Julian De Silva. W swojej pracy opierał się na rankingach najpiękniejszych kobiet na świecie, które publikują znane czasopisma i serwisy internetowe. Przeanalizował cechy wyglądu jakie posiadają aktorki, gwiazdy i modelki na pierwszych miejscach tych list. Okazało się, że gdybyśmy chcieli stworzyć najpiękniejszą twarz na świecie byłaby to mieszanka oczu Scarlett Johansson, kształtu twarzy Rihanny, czoła Kate Moss, brwi Kim Kardashian, ust Emily Ratajkowski oraz nosa i brody… Amber Heard.

Oczywiście bez odpowiedzi zostaje pytanie, dlaczego stworzono wzór kobiety idealnej. Najlepiej jest to potraktować jako ciekawostkę, a nie dosłownie. Twarz uzyskana w wyniku eksperymentu bezsprzecznie jest piękna, jednak nie od dziś wiadomo, że niedoskonałości dodają uroku, a ostatecznie i tak najważniejsza jest osobowość. 

Idealna twarz kobieca
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów