Na planie filmowym siłą wepchnęli psa do lodowatej wody. Ich zdaniem "Herkules był dobrze traktowany"

Redakcja 20.01.2017
Screen z filmu TMZ
Fotografia: www.youtube.com

Materiał wideo to dowód na to jak na planie zdjęciowym traktowany był psi aktor. Czy wystarczający? 

Przerażony pies i trener, który siłą próbuje wepchnąć go do rwącej wody. Nie, to wcale nie jest żart, a opis sceny do której doszło prawdopodobnie na planie filmu "Był sobie pies" w reżyserii Lasse Hallstroma. Materiał wideo, który w sieci opublikował portal Tmz.com, mrozi krew w żyłach. 

Ten film miał być kinowym hitem dedykowanym najmłodszym. Produkcja na ekrany polskich kin wchodzi 17 lutego 2017 roku i opowiada o przygodach psa Bailey'a i chłopca o imieniu Ethan. Gdy nad Ethan'em zbierają się "czarne chmury" jedyną osobą, która może mu pomóc jest jego czworonożny przyjaciel z dzieciństwa. Pies zapewne perfekcyjnie wywiąże się z powierzonego mu zadania. A człowiek? Tutaj sprawy nieco się komplikują. Okazuje się bowiem, że to co widzimy na dużym ekranie, to tylko piękny obrazek nie mający zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. 

Kontrowersyjny materiał

W listopadzie 2015 roku, podczas nagrywania materiału do filmu doszło do naprawdę przerażających scen. Owczarek niemiecki, który wabi się "Herkules" nie chciał wskoczyć do rwącej wody. Wtedy trener siłą wepchnął do niej protestującego psa. Po chwili pies znalazł się pod powierzchnią wody. Dopiero wówczas osoby z ekipy filmowej zaczęły ratować tonące zwierzę. Film z tego zdarzenia, choć to niezrozumiałe, został opublikowany dopiero teraz. 

Sprawą szybka zainteresowała się organizacja PETA i z miejsca zaapelowała o bojkot produkcji. Jak podaje portal Fdb.pl, PETA skupia się przede wszystkich na firmie Birds & Animals Unlimited, która odpowiada za dostarczenie zwierząt na plan i ich późniejszą tresurę. Do bulwersującego zdarzenia odnieśli się także Amblin Entertainment i Universal Pictures, którzy wydali w tej sprawie oświadczenie. 

Będziemy analizować okoliczności zdarzenia pokazanego w nagraniu. Amblin jest przekonane, że owczarek niemiecki Herkules był dobrze traktowany, tak jak i inne psy pracujące przy filmie - czytamy na Naekranie.pl. 

W swoim oświadczeniu studia przekonują, że pies był wcześniej przygotowywany na to, co ma się wydarzyć. Gdy jednak doszło do kręcenia sceny, Herkules nie chciał w niej wystąpić. Ostatecznie zrezygnowano z jej kręcenia. Opublikowane, kontrowersyjne nagranie prawdopodobnie pochodzi ze wspomnianych zdjęć próbnych. 

Pocieszający jest fakt, że pies z całej sytuacji wyszedł bez szwanku. Jest zdrowy i szczęśliwy. Jak rozwinie się cała sytuacja, pokaże czas. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że wciąż oficjalnie nie potwierdzono, że wspomniany pies występuje w filmie "Był sobie pies". Nie od dziś jednak wiadomo, że PETA ma ogromną siłę i jej działania często odnoszą zamierzony skutek. Gdyby tak się stało, sale kinowe w dniu premiery filmu zapewne będą świecić pustkami. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów