Pocałuj i leć. Na Lotnisku Chopina powstanie strefa Kiss&Fly. I to już w 2017 roku

Katarzyna Mordalska 07.12.2016
Lotnisko Chopina
Fotografia: East News

Nareszcie będziemy mieć więcej czasu, żeby móc pożegnać się z naszymi bliskimi. 

Lotnisko Chopina informuje na swojej stronie internetowej Lotnisko-chopina.pl o obowiązującej od początku grudnia nowej organizacji ruchu. Są to dobre wieści dla pasażerów przyjeżdżających własnymi samochodami osobowymi - obecnie możliwy jest wjazd na jezdnię A, która znajduje się najbliżej hali odlotów.

Do tej pory miejsce to było dostępne tylko dla taksówek. Zarówno na jezdni A, jak i na jezdni B, która nadal pozostaje dostępna dla ruchu prywatnych pojazdów, zwiększono liczbę miejsc postojowych z 34 do aż 89. Czas zatrzymania w tej strefie wynosi maksymalnie minutę. Niestosowanie się do obowiązujących przepisów grozi odholowaniem pojazdu na koszt właściciela.

Celem wprowadzonych przez nas zmian jest jak najlepsze wykorzystanie infrastruktury przed halą odlotów dworca lotniczego dla potrzeb pasażerów, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na bezpieczeństwo i płynność ruchu. Chcemy, aby każdy pasażer mógł wygodnie podjechać na lotnisko, a równocześnie chcemy uniknąć korków i zatorów przed terminalem – wyjaśnia Grzegorz Michorek, dyrektor pionu handlowego Lotniska Chopina.

Funkcjonowanie ruchu na zreorganizowanej jezdni A przybliża Grzegorz Kowalczyk, inżynier ruchu drogowego Portów Lotniczych. Jak wyjaśnia, w miejscu tym możliwe jest zatrzymywanie pojazdów po obu stronach. Ważne jednak, by środkowy pas pozostawał wolny, gdyż umożliwia ruch przelotowy pod i spod hali odlotów.

lotnisko chopina
Fotografia: www.lotnisko-chopina.pl

Kiss&Fly na Lotnisku Chopina w styczniu 2017 roku

Motywem poczynionych zmian są przygotowania do utworzenia na lotnisku Chopina długo wyczekiwanej przez pasażerów strefy Kiss&Fly. Szczegóły dotyczące jej użytkowania będą znane niebawem, a sama strefa, jak zapowiada dyrekcja, wystartuje w styczniu. Ze wstępnych informacji wynika, że postój w miejscu pożegnalnych pocałunków będzie mógł trwać do 7 minut.

Swoją strefę Kiss&Fly posiada lotnisko w Poznaniu, gdzie darmowy postój może trwać maksymalnie aż 15 minut. "Usługę" oferują także porty w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie-Modlinie, gdzie podróżującym przysługuje 10 minut na buziaka. Na wylewne pożegnania nie daje czasu lotnisko w Krakowie, gdzie darmowy postój w strefie Kiss&Fly może trwać tylko 3 minuty. Chociaż to i tak więcej niż dotychczas na lotnisku Chopina, gdzie możliwe było wyłącznie zatrzymanie pojazdu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów