Dziennikarka na tydzień odstawiła kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Efekty eksperymentu zaskoczyły ją samą

Anna Respondek 04.10.2017
Pielęgnacja twarzy
Fotografia: Instagram/alessandradidonato

Czy było aż tak źle?

Jeśli chcesz mieć ładną i promienną cerę, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. To slogany reklamowe, na które natykamy się non stop, czy to w sieci czy w gazetach. Okazuje się, że mogą zawierać w sobie wiele prawdy. 

Dziennikarka portalu Wp.pl Martyna Wojciechowska postanowiła sprawdzić co się stanie, jeśli przez tydzień odstawi wszystkie kosmetyki, zarówno te do makijażu, jak i te służące do pielęgnacji twarzy. Wyniki jej małego eksperymentu ukazały prawdę na temat tego, czy stosowanie kremów, płynów micelarnych i maseczek, ma jakikolwiek sens. 

Cała pielęgnacja, którą "badaczka" stosowała, polegała na myciu twarzy wodą dwa razy dziennie. Efekty widoczne były już po pierwszych dniach. 

Dzień po dniu z bólem serca patrzyłam, jak zmienia się stan mojej skóry. Były momenty, w których chciałam się poddać, ale ostatecznie udało mi się dotrwać do końca - napisała. 

Pierwszego dnia eksperymentu nie było jeszcze widać żadnych przerażających oznak. Pod koniec dnia skóra była nieco przesuszona, jednak już drugiego dnia zaczęła głośno wołać "pić". 

Koleżanki pytały mnie, czy wszystko ze mną ok, bo wyglądam blado - ujawniła.

Wojciechowska opowiada, że z każdym kolejnym dniem było jeszcze gorzej. Przesuszona cera zaczęła swędzieć, zmienił się również jej naturalny odcień, stała się szara. Czwarty dzień przyniósł ze sobą widoczne niedoskonałości, pojawiające się w okolicach brody, natomiast piąty był prawdziwą udręką. 

Delikatna skóra w okolicach oczu się zaczerwieniła, jest bardzo sucha i piecze. Tego dnia pożałowałam decyzji o przeprowadzeniu tego eksperymentu - napisała o piątym dniu. 

Ostatecznie Wojciechowska dotrwała do niedzieli, choć to nie było łatwe zadanie. Ostatnie dwa dni opisuje jako istną katorgę. W jej głowie pojawiła się przerażająca myśl: "A co, jeżeli nie uda mi się zregenerować cery i zawsze już tak będzie wyglądała?". Na szczęście ten czarny scenariusz się nie sprawdził. Powrót do codziennych rytuałów bardzo szybko przywrócił skórze zdrowy wygląd. 

Wygląda na to, że bez odpowiedniej pielęgnacji ani rusz. ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów