Myślisz, że twój pupil cię nie rozumie? Nic bardziej mylnego. Naukowcy wskazali na rzeczy, których lepiej nie mówić przy psach

Emilia Klima 21.09.2017
Psy rozumieją ludzką mowę
Fotografia: pexels.com

Uważaj, co mówisz przy swoim psie.

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Można go wytresować i reaguje na nasze komendy. Naukowcy udowodnili, że psy są w stanie nawet nauczyć się języka swojego pana.

Uczeni z Uniwersytetu Eötvös Loránd w Budapeszcie przeprowadzili badanie Attila Andics. W tym celu przyjrzeli się zachowaniom 13 psów. Badali aktywność poszczególnych obszarów układu nerwowego zwierząt, podczas gdy te słuchały swoich trenerów. Wyniki są zaskakujące.

Pies słyszy i rozumie swojego pana
Fotografia: pexels.com

Słyszą i rozumieją

Jak się okazuje, psy rozumieją przekazywane im informacje dokładnie tak samo, jak ludzie. Ich mózg analizuje każde słowo zarówno przy pomocy intonacji jak i słów. Nieważne jest zatem to, w jaki sposób wypowiemy naszą komendę, pies i tak może nas zrozumieć. Wystarczy, że nauczy się naszego języka.

Bądź zatem ostrożny podczas rozmów przy swoim psie. Możesz nawet nie wiedzieć, kiedy powiesz coś za co twój pupil będzie obrażony przez resztę dnia. I nie daj się zwieść na manowce – twój czworonożny przyjaciel doskonale rozumie, kiedy mówisz do niego: „podaj łapę”. 

Uważaj, co mówisz przy swoim psie
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów