Słynny mural z twarzą Kory zniszczony! W sieci pojawiły się szokujące zdjęcia

Mural Kory jesienią w Warszawie
Fotografia: Jakub Kaminski/East News

Mural Kory w Warszawie powstał, żeby uczcić pamięć po artystce i jej twórczości. Teraz ktoś postanowił okrutnie zniszczyć tę piękną pamiątkę.

Olga Jackowska, szerszej publiczności znana jako Kora, zmarła 28 lipca 2018 roku, po długiej walce z chorobą nowotworową. Jej śmierć wstrząsnęła nie tylko wielkimi fanami wokalistki, ale również wszystkimi Polakami. W Warszawie powstał mural z wizerunkiem Kory, który miał upamiętniać artystkę i jej twórczość. Niestety jednak nie wszystkim się spodobał. W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia, na których widzimy, że mural został zniszczony.

Zobacz także: Kamil Sipowicz chce w wyjątkowy sposób uczcić pamięć Kory. Marzy o muzeum wokalistki

Mural Kory w Warszawie zniszczony

Mural z wizerunkiem Kory znajduje się przy ulicy Nowy Świat 18/20 w Warszawie. Jeszcze niedawno pisaliśmy, że uroku dodało mu drzewo, które zakwitło na wiosnę. Teraz znajdują się na nim piękne jesienne liście.

Mural wciąż wygląda pięknie, jednak przy ustach wokalistki pojawił się... bohomaz. Ktoś postanowił zniszczyć piękną pamiątkę po wokalistce, która jest tak ważna dla fanów artystki.

Niestety nie tak łatwo będzie odmalować tę ścianę. Co innego, gdyby budynek był w jednym kolorze. Tak piękny portret to jednak inna sprawa. Wygląda więc na to, że już zawsze będziemy musieli mierzyć się ze skutkami wandalizmu, patrząc na pamiątkowy mural.

Sprawca tego okrutnego żartu nie jest znany.

Zobacz także: Michał Szpak oddał wspaniały hołd Korze. W Sopocie wykonał cover Maanamu

Mural Kory w Warszawie zniszczony
Fotografia: Instastory/Kora Mural

Wydaje ci się, że znasz każdy tekst kultowych polskich piosnek? W takim razie ten QUIZ jest właśnie dla ciebie - spróbuj poprawnie dopasować słowa do piosenki.

Maryla Rodowicz
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy pamiętasz tekst kultowych polskich piosenek! Prawie każdy je śpiewał!

Maryla Rodowicz

1. Łzy "Agnieszka" - "Zakochani przy świetle księżyca nocami...."

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów