Dziwaczny trend, który zamienił się w żyłę złota. Czym jest mukbang?

Hanna Skowron 10.04.2019
Youtuberka jedząca do kamery - Mukbang
Fotografia: Instagram.com/veronicawangco

Tego typu filmy cieszą się wielką popularnością w internecie.

Moda na przeróżne wyzwania internetowe nie mija. Ostatnio media społecznościowe opanował nowy trend - mukbang. Co się kryje pod tą egzotycznie brzmiącą nazwą? Choć wydaje się to nieprawdopodobne, youtuberzy zarabiają... jedząc przed kamerą

Coraz bardziej popularny trend internetowy zapoczątkowano w Azji. To właśnie z Korei pochodzą pierwsze nieśmiałe nagrania internautów. "Meokneun" to po koreańsku "jeść", a "bangsong" oznacza "transmisję". Ze zlepek tych wyrazów powstało słowo mukbang.

Zobacz także: Nowy trend dotyczący podróży poślubnej! Czym jest solomoon?

Mukbang - dziwaczny trend podbija sieć

Początkowo chodziło głównie o relacjonowanie życia codziennego, czyli również jedzenia. Z czasem filmy, na których youtuberzy pałaszują rozmaite potrawy, spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Vlogerzy zobaczyli, że warto relacjonować swoje chrupanie i siorbanie. 

Niektórzy przygotowują swoje posiłki sami, inni działają we współpracy ze znanymi markami. Jedno jest pewne, równie ważne, co samo jedzenie, jest pokazanie pałaszowanej potrawy. 

Na talerze twórców internetowych trafiają m.in. pikantne noodle, kurczak w panierce czy pizza. Youtuberzy są w stanie pochłonąć nawet 4 tys. kalorii podczas jednego posiedzenia.

Mukbang przyciąga przed monitory komputerów tysiące internautów. To zjawisko ma już swoje gwiazdy, którą mogę się pochwalić milionami subskrybentów. Do najbardziej znanych należą: Veronica Wang z Kanady, Nikocado Avocado czy Seo-yeon z Seulu. Królowie i królowe mukbangu zarabiają głównie na reklamach i darowiznach od sponsorów.

Odważylibyście się jeść przed tysiącami internautów?

Zobacz także: Blogerka poprosiła ludzi w sklepie, by wybrali dla niej ubranie. Efekt przerósł jej oczekiwania

Jak zmieniły się polskie gwiazdy? Zobaczcie te zdjęcia

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów