Tych imion nie można nadać dzieciom w Polsce. Urzędnicy chcą ukrócić pomysłowość rodziców

Emilia Klima 22.09.2017
Niektóre dziecięca imiona są bardzo oryginalne.
Fotografia: pexels.com

Nazwałbyś tak swoją pociechę?

Jedną z najważniejszych rzeczy dla rodziców spodziewających się dziecka jest wybór imienia dla potomka. To zadanie nie należy do łatwych. Często siedzą z kalendarzem w ręce lub szukają pomocy w Internecie. Bywają też sytuacje, że czerpią pomysły z ulubionych filmów lub od aktorów.

Stąd w Polsce coraz częściej możemy spotkać się z zagranicznymi imionami. Ale nie tylko. Rodzice prześcigają się w swojej oryginalności i wymyślają coraz to zabawniejsze imiona. Dżesika i Brajan już są przestarzałe. Teraz królują takie imiona jak Żyraf, czy Amnezja.

Niektóre imiona są naprawdę śmieszne.
Fotografia: pexels.com

Guantanamera i Myszon, czyli fantazja bez granic

Niektórzy rodzice naprawdę stawiają na oryginalność. Niektóre z tych imion są inspirujące, inne natomiast po prostu prześmiewcze. Najdziwniejsze imiona nadawane dziewczynkom w Polsce to, m.in.: Safira, Mrówka, Jeżyna, Jarzyna, Calineczka, Idalia oraz Eunika. Ziemomysł, Belzebub, Symeon, Rodion, Torkill, Thorgal oraz Sylas to natomiast najwymyślniejsze imiona nadawane chłopcom w naszym kraju. To zaskakujące, jednak niektórzy nie są świadomi tego, że dzieci o tak specyficznym imieniu mogą w przyszłości stać się źródłem pośmiewiska.

Na szczęście na straży przekraczania granic co do imion stoi Rada Języka Polskiego. Stowarzyszenie stworzyło listę imion zakazanych, których nie można nadać dziecku, właśnie ze względu na ośmieszenie go. Urzędnicy nie zgodzili się na nadawanie takich imion jak m.in.: Eutanazja, Babette, Maciejka, Aleyna, Attika, Druzjanna, Hades, Montezuma, Neo, Tworzyrod. Od pewnego czasu polskie prawo dopuszcza też oryginalną pisownię zagranicznych imion takich jak Brian oraz Jessica. Ma to ułatwić życie parom o międzynarodowym pochodzeniu. I sprawić, że więcej nie będziemy się śmiać z żadnej Dżesiki.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów