Możemy spać spokojnie. Polska znalazła się wśród 5 najbezpieczniejszych państw w Europie

Redakcja 12.12.2016
Ludzie w pracy
Fotografia: East News

Tak dobrego wyniku nasz kraj nie uzyskał od dwóch lat. 

Wszyscy, którzy myślą, że Polska jest jednym z europejskich państw, w których nikt nie powinien czuć się bezpiecznie, mogą poczuć się rozczarowani. A już na pewno powinni zmienić swoje myślenie.

Polska znalazła się właśnie wśród 5 najbardziej bezpiecznych krajów w Europie. A przynajmniej dla komputerów. Najnowszy raport Check Point Software Technologies, który prezentuje zagrożenia cyberprzestępstwa na świecie, nie pozostawia złudzeń. Polska jest jednym z pięciu krajów charakteryzujących się najmniejszą ilością ataków hakerskich. Znalazła się na zaszczytnym, czwartym miejscu. 

Spać spokojnie mogą także obywatele Litwy, Mołdawii i Czech, bo to właśnie te trzy państwa znalazły się w czołówce zestawienia. Tuż za Polską znalazły się takie kraje jak Luksemburg, Grecja, czy Irlandia. Polska wyprzedziła inne kraje osiągając wynik 44,4 punktów, a to oznacza spadek skuteczności hakerów aż o 10 punktów procentowych. Co cieszy, jest to najlepszy wynik od dwóch lat. O swoje komputery i przechowywane w nich dane powinni martwić się przede wszystkim mieszkańcy Gruzji, Macedonii, Kazachstanu i Włoch - to tam cyberprzestępstwo zbiera największe żniwo. 

Jak donosi Forbes.pl, szczególnie uważać trzeba na wirus "Conficker", który odpowiada aż za 17 procent wszystkich rozpoznanych zagrożeń. To właśnie on był najczęściej wykorzystywanym narzędziem przez hakerów w Polsce. Na drugim miejscu znalazł się "Cryptowall", a dalej "Locky". 

Niestety, jak wskazują analitycy, hakerzy wciąż rosną w siłę i coraz częściej atakują nasze komputery. Nasze dane powinniśmy więc chronić lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej. 

Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów
Fotografia: www.facebook.com/checkpointsoftware/

Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów