Monika Zamachowska szczerze o odejściu z TVP. Co sądzi o swojej następczyni w "PnŚ"?

Marianna Bereza 18.11.2019
Monika Zamachowska
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Popularna dziennikarka wypowiedziała się na temat zmian w porannym paśmie stacji. Jak oceniła pracę Małgorzaty Tomaszewskiej?

Monika Zamachowska została odsunięta od prowadzenia "Pytania na śniadanie". W programie zastąpiła ją Małgorzata Tomaszewska, była modelka, pogodynka i reporterka Telewizji Polskiej. Prezenterka długo nie chciała komentować swojego zwolnienia, jednak w końcu zabrała głos. Wyznała, co sądzi o swojej następczyni i jak się czuje po odejściu z TVP.

Zamachowska z Telewizją Publiczną była związana 22 lata. Pasmo śniadaniowe w tej stacji prowadziła z kolei od 6 lat. Mimo ogromnych zmian Zamachowska nie boi się o swoją przyszłość. Wręcz przeciwnie - w rozmowie z portalem Jastrząb Post zdradziła, że optymistycznie podchodzi do nowych wyzwań.

Monika Zamachowska o odejściu z TVP. Co sądzi o Małgorzacie Tomaszewskiej?

Monika Zamachowska nie poprowadzi już "Pytania na śniadanie". Mimo to dziennikarka wydaje się nie mieć pretensji do stacji, w której przepracowała tyle lat. Co więcej, wyjawiła, że ogarnia ją euforia.

To jest bardzo dziwne. Ludzie uważają, że może postradałam zmysły. Może to zaraz minie. Ale na razie zachłysnęłam się wolnością. (...) Ja pracowałam w TVP niezmiennie, z krótką przerwą, przez 25 lat. To jest tak, jakby dzikiego zwierza zamknąć w klatce na 2/3 długości życia, a potem wypuścić. Taka lwica po prostu dostaje fioła - wyznała.

Zamachowska zdążyła przez te wszystkie lata zaskarbić sobie sympatię widzów. Na Instagramie nie brakuje głosów wsparcia i otuchy dla dziennikarki. Prezenterka stwierdziła jednak, że żadne stanowisko nie jest dane pracownikowi na całe życie.

Nikt nie jest przyssany do stanowiska, szczególnie w telewizji. Moim zdaniem powinni jednak decydować widzowie, kogo chcą oglądać. Ale ja jestem tylko prostą prezenterką i to już posuniętą w latach. Miałam super czas w Telewizji Polskiej i tej telewizji zawdzięczam to, że zrobiła mi nazwisko. A jeśli już nie chce z niego korzystać, to nie jest to moja decyzja - stwierdziła.

Co ciekawe, 47-letnia dziennikarka wypowiedziała się także na temat swojej następczyni. Co sądzi o Małgorzacie Tomaszewskiej? 

Małgosia Tomaszewska już pracowała z Olkiem Sikorą. Znam ją dobrze. Pracowała w TVP już dawno. Bardzo sprawna dziennikarka, poza tym śliczna, zawsze jej nóg zazdrościłam - oceniła.

Oglądacie "Pytanie na śniadanie"?

Zobacz także: Elżbieta z programu "Rolnik szuka żony" wyszła za mąż! Jak wygląda jej wybranek?

Weź udział w naszym quizie i sprawdź, w którym programie powinieneś wziąć udział.

Quiz: w którym programie rozrywkowym powinieneś wziąć udział
Rozwiąż quiz

W którym programie rozrywkowym powinieneś wziąć udział? Sprawdź to!

Quiz: w którym programie rozrywkowym powinieneś wziąć udział

1. Którą z tych stacji telewizyjnych lubisz oglądać najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów