Mommy makeover - niebezpieczny trend podbija Instagram!

Matka z dzieckiem
Fotografia: Shutterstock

Młode matki masowo decydują się na operacje plastyczne. To może zniszczyć ich zdrowie.

W dobie mediów społecznościowych na młode matki wywierana jest ogromna presja, aby jak najszybciej wrócić do formy po porodzie. Porównując się do idealnych Instamatek, często czują się gorsze, co jeszcze bardziej napędza je do pracy nad swoim wyglądem. W pewnym momencie zauważają, że treningi na siłowni i dieta nie dają wystarczających rezultatów i decydują się na operacje plastyczne. Niepokojący trend "mommy makeover" opanował już USA, a teraz podbija Europę.

Mommy makeover - kontrowersyjny trend na Instagramie

Młode matki w wieku 25-34 lat są w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby w ekspresowym tempie tuż po porodzie znów zachwycać szczupłą figurą.

Jak wynika z badań, to właśnie one najczęściej decydują się na operacje plastyczne. Zjawisko to nazywane "mommy makeover" jako pierwsi zaobserwowali francuscy lekarze.

Najczęściej matki narzekają na nadprogramowe kilogramy oraz zwisającą skórę, której nie są w stanie usunąć żadną naturalną metodą. W takich przypadkach najczęściej decydują się na liposukcję i powiększenie piersi. Okazuje się jednak, że tego typu operacje przeprowadzane po urodzeniu dziecka bardzo obciążają organizm i mogą zagrażać.

Dr Michel Rouif z Francuskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej twierdzi, że młode matki zaraz po porodzie powinny odpoczywać i nie narażać organizmu na osłabienie. Specjalista doradza, aby wszelkiego rodzaju zabiegi przeprowadzać po odczekaniu minimum 6-12 miesięcy.

Zdjęcia mam "przed" i "po" metamorfozie lawinowo trafiają do sieci. Jak myślicie, czy trend "mommy makeover" opanuje też Polskę?

Jesteś w ciąży? Zobacz, jaką będziesz mamą

Młoda mama trzyma swoją córeczkę na rękach. Obie są uśmiechnięte.
Rozwiąż quiz

Sprawdź, jaką mamą będziesz w przyszłości

Młoda mama trzyma swoją córeczkę na rękach. Obie są uśmiechnięte.

1. Czym dla ciebie jest praca?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów