Jimmy Kimmel poprowadzi galę rozdania Oscarów. "Zemsta będzie słodka"

Redakcja 06.12.2016
Jimmy Kimmel
Fotografia: East News

Wybór prowadzącego dla nikogo nie powinien być zaskoczeniem. To przecież jeden z najpopularniejszych amerykańskich komików. 

89. gala rozdania Oscarów będzie miała nowego prowadzącego. Po raz pierwszy uroczystość wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej poprowadzi Jimmy Kimmel

Gwiazdor amerykańskiej telewizji znany jest przede wszystkim z talk show "Jimmy Kimmel Live!", który tworzy już od 2001 roku. Dzięki złośliwemu poczuciu humoru i oryginalnemu prowadzeniu rozmów z gośćmi, jego program jest jednym z najpopularniejszych talk-show w Stanach Zjednoczonych. 

Tak, zostałem prowadzącym gali wręczenia Oscarów. To nie jest żart. A jeśli jednak jest, to moja zemsta na Akademii będzie straszna i słodka - napisał na Twitterze Jimmy Kimmel.

O umiejętności Jimmy'ego Kimmela możemy jednak być spokojni. Gwiazdor ma już na swoim koncie prowadzenie American Music Awards i Emmy Awards. A ponieważ w tej roli sprawdził się doskonale rozbawiając publiczność do łez, wybór Akademii nie powinien być zaskoczeniem. 

Od radia do telewizji

Jimmy Kimmel swoją karierę rozpoczynał w licealnym radiu. Później związał się z rozgłośniami radiowymi, z którymi jednak szybko się rozstawał. Popularny stał się dopiero występując w radiu KROQ-FM, w którym tworzył skecze do porannego programu. Prawdziwą rozpoznawalność zapewniły mu jednak programy "Win Ben Stein's Money" oraz "The Man Show" emitowany w stacji Comedy Central. Dziś, zna go każdy miłośnik amerykańskich programów rozrywkowych. 

Ceremonia rozdania najważniejszych nagród filmowych odbędzie się 26 lutego 2017 roku, jak zwykle w Dolby Theatre w Los Angeles. W poprzednich latach gospodarzami wieczoru byli Chris Rock, Neil Patrick Harris, czy Ellen DeGeneres. Nominacje poznamy już 24 stycznia. Wtedy właśnie dowiemy się, czy "Powidoki" Andrzeja Wajdy powalczy o Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów