Modlitwy Apple-maniaków zostały wysłuchane. iPhone 7 doczekał się wersji retro stylizowanej na Macintosha

Mateusz Patyk 20.03.2017
apple iphone retro
Fotografia: ColorWare.com

Unikatowe egzemplarze w dobrze znanej beżowej kolorystyce będą też bajecznie drogie.

iPhone 7 Plus Retro Edition to najnowszy z pomysłów przedsiębiorstwa ColorWare.

Firma ta specjalizuje się w urozmaicaniu wyglądu sprzętu elektronicznego. Od kilku lat jej produkty cieszą oczy fanów gadżetów z jabłuszkiem nawiązaniami do apple'owskiej tradycji. Jak poinformowała strona TheVerge.com, tym razem twórcy nietuzinkowych i wielobarwnych wersji urządzeń sięgnęli w swoich inspiracjach aż do 1984 roku, gdy po raz pierwszy w sprzedaży pojawił się kultowy model komputera osobistego Macintosh.

Największą zmianą widoczną od razu jest kolor obudowy, który przypomina masowo stosowany odcień beżu w urządzeniach z tamtych lat. Po obu stronach iPhone'a z wyjątkowej edycji można też dostrzec szare paski, przypominające otwory wentylacyjne starych komputerów. Przyciski ze srebrnych zmieniono na ciemnoszare, a znane na całym świecie logo z monochromatycznego teraz mieni się paletą barw.

Apple Macintosh
Fotografia: Flickr.com/photos/schlaus

Apple Macintosh, na którym wzorowany jest model iPhone'a z najnowszej kolekcji ColorWare

Retro zawrót głowy

W odróżnieniu od poprzednich ukłonów dla historii firmy Apple (ColorWare zmieniało już wizualnie m.in. modele MacBook Air oraz klasycznego MacBooka, iMaca i iPhone'a 6S), na "siódemkę" a'la Macintosh będą mogli pozwolić sobie teoretycznie wszyscy chętni. Teoretycznie, ponieważ wcześniej do sprzedaży trafiały ograniczone nakłady wyprodukowanych modeli w retro stylizacjach. Teraz beżowy iPhone 7 Plus będzie dostępny dla każdego. Jedynym progiem może być cena.

Dla pierwszych 25 szczęśliwców każdy z nowo nabytych smartfonów z tęczowym nadgryzionym jabłkiem ozdobi unikalny numer seryjny. Pozostałe egzemplarze po udostępnieniu przez producenta strony, na której ruszy system składania zamówień, można będzie kupić za - bagatela - 1899 dolarów każdy (czyli 7,5 tysiąca złotych). A to prawie dwukrotnie tyle, ile kosztuje zwykły, niepokolorowany iPhone dostępny obecnie w sprzedaży.

iPhone 7 Plus retro
Fotografia: ColorWare.com
iphone retro macintosh
Fotografia: ColorWare.com
iphone 7 retro beige colorware
Fotografia: ColorWare.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów