Modelka wróciła do figury sprzed ciąży po 3 tygodniach. Teraz ma zaskakującą radę dla przyszłych mam

Emilia Klima 16.05.2017
Elle Macpherson
Fotografia: Instagram.com/ellemacphersonofficial

Elle Macpherson radzi swoim koleżankom-modelkom i wszystkim innym kobietom, by nie wpadały w obsesję odchudzania po urodzeniu dziecka.

Elle Macpherson to była modelka, która idealną sylwetką może poszczycić się mimo pięćdziesiątki na karku. Australijska swoje kształty zapewnia regularnemu treningowi i zdrowemu odżywianiu się (modelka promuje własną linię koktajli witaminowych). Macpherson ma dwójkę dzieci, ale ciąże ani trochę nie wpłynęły na jej sylwetkę. Po urodzeniu pierwszego dziecka (miała wtedy 34 lata) modelka kształty sprzed ciąży odzyskała już po trzech tygodniach. Teraz w rozmowie z magazynem "Harper's Baazar" stwierdziła, że było to zdecydowanie za szybko i nie powinna była w ten sposób poddawać się presji.

Dałam zły przykład innym matkom. Podeszłam do tego w zły sposób, to nie była zdrowa droga. Teraz na pewno bym już tego nie zrobiła, przy drugim dziecku podeszłam do sprawy rozsądniej.

Co ciekawe, wywiad z byłą modelka przeprowadzała jej młodsza koleżanka po fachu, Rosie Huntington-Whiteley, która sama niedługo zostanie mamą. 30-latka spodziewa się pierwszego dziecka. Macpherson przestrzegła ją przed popełnieniem tego samego błędu, stwierdzając, że kilka tygodni w procesie dochodzenia do formy sprzed ciąży nie zrobi żadnej różnicy.

Gdybym miała poradzić coś kobietom, które spodziewają się dziecka, byłoby to: dziewczyny, z niczym się nie spieszcie, niech powrót do formy zajmie wam tyle czasu, ile potrzebujecie - powiedziała.

Ciekawe, czy Anna Lewandowska zdążyła już przeczytać wywiad ;-)

Elle Macpherson
Fotografia: Elle Macpherson
Elle Macpherson
Fotografia: Elle Macpherson
Rosie Huntington-Whiteley
Fotografia: Rosie Huntington-Whiteley
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów