Modelka urodzona z zespołem kociego oka została gwiazdą prestiżowej sesji fotograficznej

Mateusz Patyk 13.03.2017
Caitin Stickels
Fotografia: Instagram.com/caitinkitten

Oprócz pozowania, zajmuje się też aktorstwem i śpiewem. Teraz spełniło się jedno z jej odwiecznych marzeń.

Caitin Stickels od dziecka chciała występować na wybiegach całego świata. Na drodze w realizacji tego marzenia stanęła niestety choroba.

29-latka posiada bowiem wrodzoną wadę jednego z chromosomów, zwaną zespołem kociego oka. Wynika to z widocznych objawów, jak np. deformacja w strukturze tęczówki. Dziewczyną zainteresował się jednak znany fotograf mody, Nick Knight, który był zachwycony jej wyglądem po tym, gdy przypadkiem odkrył należący do niej profil na Instagramie.

W tym serwisie społecznościowym występuje pod nickiem "caitinkitten", co jest nawiązaniem do jej przypadłości i ma ponad 10 tys. obserwujących. Knighta oczarował jej upór i odwaga w pokazywaniu własnej urody. Fotograf takich gwiazd jak Kate Moss, Kanye West i Lady Gaga nie zwlekał ani chwili i postanowił zaprosić Stickels na sesję dla popularnego magazynu "V Magazine", informuje strona Independent.co.uk.

Prawdziwe piękno

Dzięki tej sesji jasno widać, że branża mody zaczyna się zmieniać, choć to powolny proces. Artysta chciał przez nią obnażyć tradycję panującą w kolorowych czasopismach oraz na wybiegach, promującą jedynie sprawdzone typy urody i sylwetki. Knight na zdjęciach swojego autorstwa skupia się na indywidualności i rozpoczyna tym samym otwarty dialog dotyczący różnorodności w tym biznesie.

Zawsze podziwiałam [modę] z daleka i jednocześnie starałam się odtworzyć własne wrażenia przez ubiór, fotografię i sztukę. Ta współpraca była najpiękniejszym zawirowaniem w moim życiu - wyznała w rozmowie z "V Magazine" Stickels.

Według portalu Independent.co.uk, fotograf inspirował się pracami takich twórców jak malarz Gustav Klimt. Z kolei w artykule opisującej sesję na łamach internetowej publikacji "V Magazine", Caitin Stickels wyznała, że praca z takim profesjonalistą dla tak prestiżowego magazynu było czymś, o czym nawet nie śniła.

Zobacz sesję Caitin Stickels dla "V Magazine"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów