Modelka plus size podzieliła się traumą z przymierzalni. Apeluje do projektantów: "Duże biusty potrzebują odpowiednich biustonoszy"

Redakcja 30.06.2017
Sonny Turner
Fotografia: ---

Nie mogąc znaleźć odpowiedniego kostiumu, kobieta postanowiła działać. 

Modelka plus size Sonny Turner za pośrednictwem mediów społecznościowych zwróciła uwagę na bardzo ważny problem marginalizowania tych kobiet, które mogą pochwalić się pełniejszą sylwetką. Doświadczyła tego wybierając się do centrum handlowego w poszukiwaniu odpowiedniego stroju kąpielowego. 

Turner, wchodząc do sklepu znanej i popularnej sieciówki, zapewne nie przypuszczała, że już za chwilę szczegółową relacją z zakupów podzieli się na Instagramie. Do tego kroku sprowokował ją fakt, że nie znalazła kostiumu kąpielowego w odpowiednim rozmiarze. 

Cała prawda dotycząca robienia zakupów przez dziewczynę plus size. Przymierzalnie mogą być naprawdę strasznym miejscem. Mam na sobie kostium w największym rozmiarze, który znalazłam w jednym z najbardziej popularnych sklepów (...). Jak widać, osoby o podobnej figurze, nie znajdą tu nic dla siebie. Podobna sytuacja wygląda w sklepach internetowych - napisała Sonny Turner na Instagramie. 

Sonny Turner
Fotografia: www.instagram.com/sonnyturner___/?hl=pl

Sonny Turner

"Dziękuję ci za ten post"

Modelka oburzona sytuacją, zaapelowała do projektantów prosząc ich, aby pamiętali o wszystkich kobietach, bez względu na to, ile centymetrów mają w biodrach, czy pod biustem. 

Duże biusty potrzebują odpowiednio skrojonych biustonoszy, które zakryją sutki i podtrzymają piersi (...) Potrzebujemy majtek, które zakrywają całą pupę. Potrzebujemy kostiumów kąpielowych, które są dopasowane do naszych kształtów. To niesprawiedliwe, że nie możemy pokazywać się w bikini, tylko dlatego, że nie mamy sylwetki jak inne dziewczyny. Zasługujemy na to, aby wejść do sklepu i kupić fajny kostium kąpielowy za 10 funtów - napisała Sonny Turner. 

Apel modelki spotkał się z ciepłym przyjęciem internautek, które przekonują, że one także miały podobny problem i zauważają, jak ważny jest dla nich ten przekaz. 

Dziękuję ci za ten post. Jestem wdzięczna - napisała internautka. 

O mój Boże, to ja podczas mierzenia kostiumów! Mam nadzieję, że projektanci usłyszą ten apel - dodała kolejna. 

Tak, dziewczyno! Nikt nigdy o tym nie mówi - zauważa kolejna. 

Być może apel modelki usłyszą projektanci, którzy tworząc kolejną kolekcję pomyślą także o kobietach obdarzonych pełniejszymi kształtami. Bo jak zauważył jeden z internautów, "nikt nie powinien przepraszać za to, ile waży. Pełniejsze kształty są naturalne i normalne"

Sonny Turner
Fotografia: www.instagram.com/sonnyturner___/?hl=pl

Sonny Turner

Sonny Turner
Fotografia: www.instagram.com/sonnyturner___/?hl=pl

Sonny Turner

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów