Ta kobieta ma dość szczupłych influencerek, które mówią o samoakceptacji! Pokazała wymowne zdjęcia

Julia Pandecka 04.06.2020
Modelka plus size krytykuje ruch body positive
Fotografia: Shutterstock

Raffela Mancuso to modelka plus size. Jej zdaniem ruch body positive może przynieść dużo szkody. Swoje słowa poparła wymownymi zdjęciami.

Raffela Mancuso to modelka plus size, dla której ruch body positive jest bardzo ważny. Nie zgadza się jednak na jedno dość powszechne w nim zjawisko. Uważa za oburzające to, że szczupłe influencerki próbują pokazywać swoje niedoskonałości, choć w rzeczywistości na większości swoich zdjęć je ukrywają. Zdaniem Raffeli to jest oburzające i zamiast podtrzymywać na duchu osoby z niedoskonałościami, tylko działa na ich niekorzyść. 

Zobacz także: Miss Universe złamała tabu. Pokazała zdjęcie rozstępów

Modelka plus size krytykuje szczupłe influencerki. Pokazała wymowne zdjęcie

Wydawać by się mogło, że ruch body positive jest stworzony przede wszystkim dla kobiet z niedoskonałościami. W rzeczywistości jest on przez nie bardzo skrajnie odbierany.

Podczas, gdy niektóre kobiety to zjawisko podnosi na duchu, inne patrzą na nie krytycznym okiem. 

Wkurza mnie to, że ambasadorkami tego ruchu są głównie szczupłe dziewczyny. One mają ten przywilej, że w każdej chwili mogą ukryć swoje niedoskonałości. My, kobiety plus size, cały czas jesteśmy narażone na krytykę, a nie mamy setek tysięcy czy nawet milionów obserwatorów - napisała Mancuso na Instagramie. 

Raffela na dowód swoich słów udostępniła na Instagramie zdjęcia influencerek, które na jednych fotografiach pokazują niedoskonałości, po czym na kolejnym próbują je zatuszować. 

One mogą ukryć swoje niedoskonałości. Ja nie - dodaje. 

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia, które przedstawiła modelka. Zgadzacie się z jej opinią?

Zobacz także: 6 gwiazd, które gardzą Photoshopem

Postawili sobie trudne wyzwanie i stali się bohaterami w sieci. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów