Modelka fitness twierdzi, że przez zbyt dobry wygląd straciła przyjaciółki. "Zazdrościły mi uwagi mężczyzn"

Katarzyna Leszczyńska 07.11.2017
Jane Curnow
Fotografia: Instagram/Jane Curnow

To może doprowadzić do tragedii.

Mówi się, że atrakcyjni ludzie mają łatwiej w życiu i inni chcą się z nimi przyjaźnić. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawdą. Tak przynajmniej twierdzi Jane Curnow, która jest modelką fitness, która całe życie dbała o swój wygląd. Kobieta przez wiele lat była dyskryminowana przez innych. O swoich doświadczeniach z ludźmi opowiedziała w rozmowie z portalem News.com.au.

Jane twierdzi, że jej dobry wygląd, nad którym pracowała wiele lat, znacznie pogorszył jej relacje z innymi ludźmi. Gdy rozstała się ze swoim mężem, znalazła się w niezręcznej sytuacji. Mężczyźni zaczęli poświęcać jej bardzo dużo uwagi, jednak niejednokrotnie czuła się tak, jakby rozbierali ją wzrokiem. Kobiety natomiast zaczęły być o nią zazdrosne, przez co odsunęły się od niej najbliższe przyjaciółki. Wówczas Curnow poczuła się bardzo samotna.

Dyskryminowanie atrakcyjnych kobiet jest powszechne. Mogą stać się samotne, ponieważ przyjaciele czasem im zazdroszczą, a nowo poznani są w ich towarzystwie onieśmieleni – stwierdziła dr Marny Lishman, psycholog z Perth, w rozmowie z News.com.au.

Taka sytuacja doprowadziła Jane Curnow do załamania psychicznego. Do tego doszły jej trudne przeżycia z dzieciństwa. Gdy kobieta miała 32 lata, wpadła w depresję. Jak donoszą media, w wieku 40 lat próbowała popełnić samobójstwo. Musiała długo czekać, zanim udało jej się wyleczyć z depresyjnego stanu.

Obecnie Curnow ma 51 lat i nadal prezentuje się doskonale. Pracuje jako coach i napisała poradnik pt. „Finding Myself from the Outside In”, w którym opisuje, że dzięki kulturystyce udało jej się pokonać depresję. Znalazła sens w swoim życiu, który pomógł jej zapomnieć o samotności. 

Jane Curnow jest modelką fitness
Fotografia: Instagram/Jane Curnow
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów