Smartfony mają wpływ na twoje życie miłosne - jak to możliwe?

Sylwia Bagińska 30.07.2018
Smartfon, a życie miłosne
Fotografia: Shutterstock

Smartfony to urządzenia, bez których wiele osób nawet nie myśli wyjść z domu. Wiele osób bez telefonu czuję się jak bez ręki – te nowoczesne urządzenia zawładnęły wieloma osobami! Nic więc dziwnego, że posiadany przez nas smartfon, mówi jacy jesteśmy!

Oprócz wysyłania SMS-ów i dzwonienia smartfony służą do obsługiwania kont na portalach społecznościowych, płacenia rachunków, grania w gry, słuchania muzyki i wielu, wielu innych czynności.

Zobacz także: Godzina, o której budzisz się w nocy, zdradza prawdę na twój temat

Nic więc dziwnego, że to jaki smartfon wybraliśmy, jest cenną informacją na nasz temat. Dlatego wybór tego urządzenia powinien być zawsze przemyślany! Inne oczekiwania mają przecież użytkownicy Androida, a inni iOS.

Nasz smartfon nie tylko zdradza jacy jesteśmy, ale także ma wpływ na nasze życie miłosne – udowodnili to twórcy jednej z aplikacji zakupowej Decluttr. Według wyników badań, które zostały przeprowadzone na grupie dorosłych użytkowników, okazuje się, że niekiedy smartfon pomaga nam znaleźć ukochana osobę, a w niektórych przypadkach wręcz zniechęca potencjalnych adoratorów.

Pozytywne wrażenie dzięki smartfonowi

Prawie połowa ankietowanych stwierdziła, że model smartfona może mieć wpływ na to jak postrzegamy drugą osobę. Coraz częściej ludzie zwracają uwagę na to urządzenie mobilne niż kiedyś…

Rozbity ekran

Jeden na trzech ankietowanych mężczyzn twierdzi, że rozbity, uszkodzony ekran budzi bardzo negatywne wrażenie. Płeć męska postrzega wtedy kobiety jako biedne albo niedbające o siebie.

Stary model

Kobiety znacznie mniejszą uwagę zwracają na ekran jednak bardzo ostrożnie i nieufnie podchodzą do mężczyzn, którzy mają stare modele telefonów. Kilku, albo nawet kilkunastoletni telefon nie jest dobrą wizytówką.

Jaki wpływ ma smartfon na Twoje życie miłosne?

Aż 70 % badanych osób bez wahania stwierdziło, że wolałoby iść na randkę z użytkownikiem iOS, czyli właścicielem iPhone.

Co ciekawsze – osoba, która patrzy na smartfon swojego potencjalnego partnera bardzo często traci ochotę na dalsze poznanie się. Prawie 65 % użytkowników iOS, czyli właścicieli iPhone’ów nie jest zainteresowania randką z osobą, która ma smartfona obsługiwanego przez Androida.

Podobnie jest w przypadku użytkowników Androida – 53 % z nich bardzo nieufnie podchodzi do właścicieli iPhone’ów i także są sceptycznie nastawieni na pomysł z randką.

Zobacz także: Coca-Cola wprowadza nowy produkt na polski rynek. Będzie przede wszystkim zdrowo!

Autor: Sylwia Bagińska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów