Mocne słowa Michała Szpaka o ekologii. "Za 20 lat będziemy błagać o wodę i zdychać z głodu"

Michał Szpak o ochronie środowiska.
Fotografia: instagram.com @michal_szpakofficial

Michał Szpak odniósł się do bardzo ważnej kwestii, jaką jest ochrona przyrody. Piosenkarz twierdzi, że jeśli nic nie zrobimy, to już za 20 lat będziemy "błagać o wodę i zdychać z głodu".

Michał Szpak troszczy się o środowisko i stara się promować taki styl życia, który pomoże uchronić nas przed zagładą ekologiczną. Zaangażowany w ochronę przyrody wokalista opublikował na swoim profilu na Instagramie dwa posty, w których bez ogródek przedstawia straszną wizję przyszłości, jaka jest przed nami. Trener programu "The Voice of Poland" użył bardzo mocnych i kontrowersyjnych słów.

Michał Szpak apeluje o ochronę środowiska

W ostatnich tygodniach głośno było o pożarach, które trawią lasy równikowe Amazonii. Zniszczenie "Płuc Ziemi" może być kolejnym krokiem ku zbliżającej się klęsce ekologicznej. Sprawę nagłaśniały kolejne gwiazdy, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Teraz w kwestii ekologii wypowiedział się Michał Szpak.

Przecież wokół nas dzieje się tak dużo niepotrzebnych rzeczy, że po co zawracać sobie mamy głowę katastrofą ekologiczną i płonącymi płucami Ziemi, co w konsekwencji przybliża nas coraz bardziej do rychłego zniszczenia. Po co się tym przejmować? Nic z tym nie róbmy, nic o tym nie mówmy. Ucichnie samo, wypali się jak wszystko, a za 20 lat będziemy błagać o wodę i zdychać z głodu - napisał na swoim profilu na Instagramie.

W kolejnym wpisie opublikował wiersz dotyczący ekologii. Te wymowne słowa na długo zapadną w pamięć jego fanom.

Planeta Ziemia płacze / Nie dlatego, że umiera / Dlatego, że traci nas, ludzi / Sama kiedyś się odrodzi i pozwoli, by znów rozpoczął się krąg życia / Planeta Ziemia płacze / Nie dlatego, że umiera / Dlatego, że posiadając szanse... / -obalaliśmy test- / Siadaj - Pała!

W komentarzach nie brakuje pochwał. Fani są dumni, że ich idol porusza tak ważne tematy odważnie i bez ogródek. Pozostaje nadzieja, że zaangażowanie Michała Szpaka i innych gwiazd wywrze wpływ na bardziej ekologiczne wybory innych osób.

Zobacz także: Michał Szpak zaśpiewał w kościele "Ave Maria"! "Mam dreszcze"

Wiesz, które z tych zwierząt żyją w Polsce? Sprawdź swoją wiedzę i podziel się wynikiem ze znajomymi.

Na plaży leży foka. Ma ona otwarte oczy.
Rozwiąż quiz

Czy wiesz, które zwierzęta żyją w Polsce?

Na plaży leży foka. Ma ona otwarte oczy.

1. Czy jeż pigmejski mieszka w Polsce?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów