Moby pierwszy raz tak szczerze o karierze i o tym, czego zazdrości homoseksualistom. Życie wiele go nauczyło

Redakcja 29.11.2016
Moby
Fotografia: East News

Artysta nie czyta gazet, a jednak sam otworzył się przed brytyjskim dziennikiem. I powiedział o sobie prawie wszystko. 

"The Guardian" prowadzi cykl, w którym wielkie gwiazdy opowiadają o lekcjach, które dało im życie. To, czego nauczył się pięćdziesięcioletni Moby - czyli Richard Melviille Hall, weganin i samotnik - stawia jego postać w nowym świetle. Od muzyki ważniejsza jest dla niego walka o prawa zwierząt. Kiedyś był zagorzałym ateistą, teraz jest zagorzałym Chrześcijaninem. Czego jeszcze dowiadujemy się o idolu przełomu lat 90. i 2000?

Przepełnia mnie żal i wstyd, kiedy pomyślę, że na początku lat 2000 bardziej obchodziła mnie sława niż muzyka, którą produkowałem – wyznał Moby w osobistej rozmowie z "The Guardian".

Artysta wyjaśnił, że na początku swojej kariery wyobrażał siebie jako niedocenianego przez media artystę, który będzie tworzył w obskurnym pokoju. Kiedy w latach 90. rozpoczął międzynarodową sławę, zakochał się w popularności i zainteresowaniu ludzi. Co więcej - przestraszył się, kiedy ta popularność zaczęła słabnąć. Jednak teraz nie dąży już do sukcesu.

Zazdrościłem homoseksualistom

Moby przyznał, że przez długi czas był zawiedziony, że nie jest homoseksualistą. Dla samotnika jego pokroju chodzenie na randki z kobietami może być trudne.

Zakochiwałem się bez wzajemności, albo wchodziłem w złe związki. Dojrzewałem chodząc do gejowskich klubów i zazdrościłem moim homoseksualnym kolegom tego, że mogli chodzić na randki. Całowałem kiedyś mężczyznę, ale akceptuję to, że jestem zwykłym, utożsamiającym się z własną płcią heteroseksualnym mężczyzną – wyznaje muzyk.

Może dziwić fakt, że tak wrażliwy muzyk nie odnajduje się w miłości. 

W związku czuję ciągły dyskomfort. Moimi najlepszymi przyjaciółkami są moje dwie ostatnie byłe dziewczyny. Zrozumiałem, że lepiej czuje się sam niż dzieląc z kimś życie – powiedział Moby w rozmowie z dziennikarką "The Guardian".

Zdrowie psychiczne zapewnia artyście również fakt, że nie czyta publikacji na swój temat, nawet pozytywnych. Kiedy to robił, widział, jak wiele oszczerstw i agresji pojawia się w mediach i w sieci.

Na koniec swojej mocnej wypowiedzi Moby wyznaje, że jest niepijącym alkoholikiem. Odkąd przestał pić, zatrzymał się, przemyślał swoje życie, zastanowił się nad istotą człowieczeństwa, a świat stał się milion razy lepszy. Układanie sobie życia, godzenie się z tym, co nieodwracalne i niemożliwe do zmiany spowodowało, że Richard skupił się na swoim życiu. Kariera nie jest już dla niego ważna, tak samo jak pieniądze i to, aby wszyscy go lubili.

Czytając jego słowa na stronie "The Guardian" można odnieść wrażenie, że w końcu jest szczęśliwym człowiekiem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów