Miss RPA tym zdjęciem wywołała burzę w mediach społecznościowych. Przez jeden szczegół

Redakcja 12.07.2017
Miss RPA tym zdjęciem wywołała burzę w mediach społecznościowych. Przez jeden szczegół
Fotografia: www.instagram.com/demileighnp/

Modelka musiała zmierzyć się z naprawdę poważnymi zarzutami. 

Demi-Leigh Nel-Peters, miss RPA, wywołała w sieci niemałe zamieszanie, gdy opublikowała zdjęcie z wizyty w ośrodku dla sierot w południowoafrykańskim Soweto. Fotografia nie spodobała się wielu internautom, którzy oskarżyli ją o rasizm. 

Kontrowersje wywołało zdjęcie, na którym widać, jak miss RPA karmi czarnoskóre dzieci mając założone rękawiczki. Komentujący stwierdzili, że założyła je, bo nie chciała dotykać czarnoskórych dzieci. Na potwierdzenie swych słów internauci zaczęli publikować zdjęcia, na których Nel-Peters przytula białe dzieci i psy.

Na zarzuty odpowiedziała Nel-Peters stwierdzając, że "wszyscy wolontariusze w ośrodku nosili rękawiczki". Jak przyznała, postąpili właściwie, bo przygotowywali jedzenie, które następnie podawali dzieciom. Przeprosiła jednak wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni.

Tłumaczenia miss nie przekonały wielu internautów, którzy na Twitterze stworzyli hasztag #MissSAChallenge, a publikowanymi zdjęciami nawiązali do karmienia dzieci przez rękawiczki. 

"Niedorzeczna sytuacja"

Ponieważ o całej sytuacji zrobiło się naprawdę głośno, zarzuty kierowane w stronę miss skomentowała Carol Dyantyi, rzeczniczka ośrodka w Soweto.

Oczywiście, że nie chodziło o to, że ona nie chciała dotykać czarnoskórych dzieci. Powiedzieliśmy jej, tak jak pozostałym wolontariuszom, by nosiła rękawiczki, gdy zajmuje się jedzeniem wokół dzieci. To służyło wyłącznie ochronie dzieci przed ryzykiem zanieczyszczenia jedzenia. Reakcja mediów społecznościowych jest niedorzeczna - powiedziała rzeczniczka w rozmowie z Bbc.com. 

Cóż, trudno się nie zgodzić, że internauci trochę pośpieszyli się z osądem. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów