Znana aktorka o traumatycznych przeżyciach. Wyznała, że została zgwałcona!

Julita Buczek 14.06.2019
mira sorvino o gwałcie
Fotografia: Instagram @mirasorvino.forever

Zdobywczyni Oscara opowiedziała, o tym, że była zgwałcona i molestowana. Jej wyznanie wstrząsnęło fanami!

Mira Sorvino podczas konferencji prasowej gubernatora stanu Nowy Jork zdobyła się na dramatyczne wyznanie. Znana aktorka poruszyła temat kar, które powinny być przyznawane za gwałty. Gwiazda znana jest z roli w filmie Woody’ego Allena "Jej wysokość Afrodyta", za którą otrzymała Oscara.

Sorvino opowiedziała o gwałcie

Artystka postanowiła opowiedzieć o sytuacji, która miała miejsce kilkanaście lat temu, aby przestrzec inne kobiety i nagłośnić problem. Wyjaśniła, że nigdy nie mówiła o tym publicznie, bo jak twierdzi, "czasami nie jest możliwe dzielenie się takimi rzeczami".

Robię to tu i teraz, aby pomóc tym wszystkim, którzy przeżyli to samo i potrzebują sprawiedliwości, którzy czują, że musi minąć trochę czasu, aby się z tym pogodzić, żeby wstyd minął. Mogę powiedzieć, że w sytuacjach gwałtu drugiego stopnia, czyli takim jak moim, czujesz, że powinnaś być mądrzejsza, lepiej się chronić, nie powinnaś brać tego drinka, bo kto wie, co w nim jest. Dorastałam w chrześcijańskim domu, z bardzo silną i radykalną matką w patriarchalnej włoskiej rodzinie. Wstydem jest, gdyby cokolwiek seksualnego miało stać się publiczne, więc nie chcesz prać swoich brudów przy wszystkich, i nie ma znaczenia, że to gwałt - powiedziała Mira.

Sorvino już wcześniej opowiedziała o tym, że była ofiarą Weinsteina. Udzieliła wtedy obszernego wywiadu dla "New Yorkera", w którym wyznała, że producenta spotkała w latach 90. - to właśnie wtedy współpracowali przy jednym z jej projektów.

Zobacz także: Gwiazda "Barw Szczęścia" trafiła do szpitala!

"Barwy szczęścia" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Które polskie produkcje telewizyjne uznawane są za najlepsze przez widzów?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów