Minister zdrowia zapowiada łagodzenie obostrzeń po 19 kwietnia! Co będzie można po tym czasie?

Paulina Ermel 15.04.2020
Koronawirus w Polsce
Fotografia: Wojtek Laski/East News (zdjęcie poglądowe)

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że od 19 kwietnia rząd będzie "odmrażał gospodarkę". Oznacza to złagodzenie dotychczasowych zasad kwarantanny. Co będzie nam wolno po tym czasie?

Od kilku dni tygodnia Polska walczy z epidemią koronawirusa. Rząd wprowadził ograniczenia dla obywateli, które mają na celu ochronić ich zdrowie i życie. Pozamykano galerie handlowe, wiele osób pracuje zdalnie, a w dodatku rekomendowanie jest pozostawanie w domach - chyba że mamy do zrobienia zakupy spożywcze.

Od 16 kwietnia każdego obowiązywać będzie noszenie maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos. Od kilku dni mówi się też, że od 19 kwietnia z kolei rząd planuje złagodzenie niektórych obostrzeń, co związane jest z koniecznością wzmocnienia polskiej gospodarki. Co zatem będzie nam wolno po tym terminie?

Minister zapowiada złagodzenie obostrzeń po 19 kwietnia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ujawnił co nieco na temat złagodzenia obostrzeń w wywiadzie dla RMF FM. Wtedy właśnie powiedział o "odmrażaniu gospodarki".

Będziemy powoli od 19 kwietnia odmrażać gospodarkę - zapowiedział minister zdrowia na antenie radiowej.

I choć nie padły żadne konkretne deklaracje, od czego miałoby się to "odmrażanie" rozpocząć, już wcześniej padały ze strony przedstawicieli członków rządu słowa, które wiele wyjaśniają. Na pierwszy ogień miałyby pójść limity klientów w sklepach i spacery po lesie. O tym mówił m.in. rzecznik rządu, Piotra Müller, w radiowej Trójce.

W pierwszej fazie rozpatrujemy kwestie zniesienia ograniczeń, jeśli chodzi o limit klientów w sklepach oraz ograniczeń przebywania w lasach - powiedział.

Z kolei nieoficjalnie mówi się także o tym, że miałyby zostać otwarte niektóre sklepy odzieżowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Czy tak się stanie? O tym, na czym konkretnie będzie polegało złagodzenie obostrzeń, dowiemy się na pewno najbliższych dniach.

Przerażający efekt koronawirusa. Tylko spójrzcie, jak w czasie epidemii wygląda... Nowy Jork. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów