Milla Jovovich przyznała, że miała aborcję! "W czasie zabiegu musiałam być przytomna"

Paulina Ermel 16.05.2019
Milla Jovovich
Fotografia: AFP/EAST NEWS

Aktorka odniosła się do zaostrzenia prawa aborcyjnego w jednym z amerykańskich stanów. Zamieściła w sieci poruszający wpis.

Kilka dni temu Senat stanu Georgia uchwalił projekt ustawy, która zaostrza prawo aborcyjne w tym regionie. Od teraz kobiety nie mogą dokonać zabiegu przerwania ciąży od ok. 6 jej tygodnia, czyli od momentu wykrycia bicia serca płodu. Jak dodaje portal Onet, zakaz ma dotyczyć każdej ciąży - czyli nawet tej, która jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa.

Do ostatnich sensacji na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego odniosło się wiele mieszkających w USA, ale nie tylko, gwiazd. Milla Jovovich zamieściła w sieci komentarz na temat tej sytuacji. I przyznała, że ma za sobą aborcję.

Milla Jovovich miała aborcję

Jovovich zamieściła w sieci obszerny wpis. Na samym początku dodała, że nie lubi wchodzić w tematy polityczne, ale robi to tylko wtedy, kiedy naprawdę musi. W następnych zdaniach przyznała wprost, że dokonała aborcji, bo tego wymagał jej stan zdrowotny.

Dwa lata temu sama przeszłam "awaryjną" aborcję. Byłam w 4. miesiącu ciąży i kręciłam zdjęcia do filmu w Europie Wschodniej. Rozpoczęła się u mnie przedwczesna akcja porodowa i wykonanie zabiegu było konieczne. Powiedziano mi, że podczas zabiegu muszę być przytomna. To było jedno z najstraszniejszych doświadczeń w moim życiu. Wciąż mam koszmary. Czułam się samotna i bezbronna. Kiedy pomyślę, że kobiety będą musiały przechodzić aborcję w jeszcze gorszych warunkach, niż ja musiałam, robi mi się słabo.

Milla zaznaczyła, że dla żadnej kobiety aborcja nie jest łatwa. Jeśli jest konieczna, powinna być dostępna i przeprowadzana bezpiecznie.

Żadna z nas nie chce przez to przechodzić, ale musimy walczyć o dostęp do bezpiecznej aborcji, jeśli będzie ona konieczna. Do tej pory nie mówiłam i też nie miałam zamiaru mówić o własnych doświadczeniach. Ale stawka jest zbyt wysoka.

Jovovich dodała, że po operacji wpadła w depresję i cudem udało jej się wyjść na prostą. Pomogły jej w tym rodzina i praca, która jest jej pasją.

Ten projekt podbił serca wielu miłośników światowego show-biznesu. Dlaczego? Przedstawia bowiem zdjęcia kultowych gwiazd z ich młodszymi wcieleniami! Musicie to zobaczyć. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów