"Aborcja to opieka zdrowotna". Miley Cyrus w kontrowersyjnej kampanii

Paulina Ermel 06.06.2019
Miley Cyrus
Fotografia: instagram.com/mileycyrus

Artystka zabrała głos w dyskusji o prawach kobiet do aborcji. I w związku z tym wzięła udział w kampanii Planned Parenthood - organizacji, która walczy o te prawa.

Niedawno świat obiegła informacja, że w kolejnym amerykańskim stanie zaostrzono prawo aborcyjne. Tym razem gubernator stanu Luizjana podpisał ustawę, która zabrania aborcji od momentu, gdy wyczuwalne jest bicie serca dziecka. W tym samym czasie także w Alabamie przeforsowano nowe prawo - za dokonanie aborcji ma grozić tutaj nawet do 99 lat więzienia!

Wiele gwiazd opowiedziało się przeciwko zaostrzeniu prawa i dały temu wyraz chociażby na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych. Po stronie wolności decydowania stanęła m.in. Miley Cyrus. I zrobiła to we właściwy sobie, kontrowersyjny sposób.

Miley Cyrus w kontrowersyjnej kampanii Planned Parenthood

Miley Cyrus wystąpiła właśnie w kampanii, która ma na celu wsparcie Planned Parenthood. Jest to amerykańska organizacja działająca na rzecz praw reprodukcyjnych. Wokalistka zamieściła w sieci szokujące zdjęcia, na których pozuje topless.

Na jednej z fotografii trzyma tort z napisem: "Aborcja to opieka zdrowotna". Na innym zdjęciu zasłania piersi połówkami grejpfruta. W ten sposób promuje różowe bluzy zaprojektowane we współpracy z marką Marc Jacobs. I to właśnie pieniądze ze sprzedaży tego produktu mają zasilić konto organizacji Planned Parenthood.

Uważacie, że to dobry sposób na walkę z nowymi uchwałami?

Miley Cyrus wystąpiła niedawno przed polską publicznością w ramach Orange Warsaw Festival. Jednak to nie jedyny fenomenalny koncert, który mogliśmy posłuchać w tym roku. Zobaczcie, jacy artyści przyjadą niebawem do Polski.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów