IKEA stworzyła pierwszy mikro dom. Ma 49 m2 i kosztuje mniej niż kawalerka!

Malwina Wasilewska 07.05.2020
mikro dom
Fotografia: Shutterstock

Szwedzka marka zaprezentowała własną wersję mikro domu. Zobaczcie!

Mikro domy od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Są doskonałą alternatywą dla mieszkań w bloku, umożliwiają życie bliżej natury, a ich koszt nierzadko jest niższy od ceny kawalerki. IKEA zaprezentowała pierwszy mikro dom własnego projektu.

Tak wygląda pierwszy mikro dom IKEA

IKEA zaprosiła do współpracy 2 architektki w celu zaprojektowania mikro domu. W 6 miesięcy Johanne Holm-Jensen i Mia Behrens stworzyły ze sklejki dom o powierzchni 49 m2, którego wartość szacuje się na 9400 dolarów (34 600 zł).

Budynek projektu Building Blocks można przewozić w częściach, dzięki czemu możemy ograniczyć koszty transportu. Z racji tego, że mikro dom IKEA ma charakter modułowy, może być rozbudowywany.

Budowlańcy mogą dostosować projekt Building Blocks do różnych rodzajów otoczenia. Gotowy mikro dom można też przebudować, by odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby jego właścicieli, dodając nowe elementy. To prawie tak proste jak składanie i rozkładanie mebli IKEA - komentują architektki.

Jedyną wadą jest to, że sklejka, z której powstał mikro dom nie jest odporna na deszcz, dlatego budynek powinien być od środka zabezpieczony dodatkowymi materiałami.

z23932078Q,Mikrodom-jest-tani--ekologiczny-i-mozna-przewozic-
Fotografia: www.building-blocks.io

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie! 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów