Międzynarodowy Dzień Jazdy Metrem Bez Spodni. Warszawa już się przygotowuje

Katarzyna Mordalska 03.01.2017
Międzynarodowy Dzień Jazdy Metrem Bez Spodni
Fotografia: www.youtube.com / Kulisy Kultury

Wydarzenie stało się w stolicy coroczną tradycją, zrzeszając coraz więcej chętnych.

No Pants Subway Ride, czyli Międzynarodowy Dzień Jazdy Metrem Bez Spodni odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2017 roku . Mieszkańców Warszawy po raz kolejny czeka ciekawy widok po wejściu do metra.

W poprzednich edycjach, które w Polsce mają miejsce od kilku lat, brało udział kilkadziesiąt osób. W 2017 roku w wydarzeniu na Facebooku No Pants Subway Ride Warsaw 2017 przybycie deklaruje 296 osób, a 1,3 tysiąca osób jest zainteresowanych (stan na 3 stycznia, godz. 11:00).

Pamiętajcie aby zachować powagę podczas przejazdu, jedziemy jak gdyby nigdy nic ;) No i oczywiście zachowywać się spokojnie. Ani policja ani straż miejska nie mają podstaw aby wlepić komuś mandat, ale jeśli poproszą o dokumenty, albo będą pytać o co chodzi powiedzcie o akcji. Może i oni dołączą się do nas :D – piszą w wydarzeniu organizatorzy.

Uczestnicy No Pants Subway Ride Warsaw spotykają się tradycyjnie na stacji metra Wilanowska o godz. 16:00, gdzie – według uczestników – najwygodniej zdjąć i schować zbędną część garderoby. Świętujący wsiadają do pociągu w kierunku Centrum i przez godzinę przemieszczają się na trasie Metro Wilanowska - Metro Plac Wilsona.

Akcja No Pants Subway Ride ma swoje edycje na całym świecie. Zwyczaj przywędrował z Nowego Jorku, gdzie pierwsza zorganizowana jazda metrem bez spodni odbyła się w 2002 roku. Wydarzenie, jak każde kontrowersyjne przedsięwzięcie, spotyka się z krytyką.

Uczestnicy podkreślają jednak, że jedynym celem obchodów święta jest dobra zabawa. Dla każdego w końcu oznacza ona co innego, a przymusu brania udziału w wydarzeniu nie ma.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów