Michał Szpak oddał wspaniały hołd Korze. W Sopocie wykonał cover Maanamu

Michał Szpak oddał wzruszający hołd Korze.
Fotografia: Piotr Matusewicz/East News

Michał Szpak zaskoczył publiczność zgromadzoną w Sopocie. Podczas trzeciego dnia festiwalu wykonał na deskach Opery Leśnej cover niezapomnianego utwory zespołu Maanam. Oddał w ten sposób hołd Korze, od której śmierci minął już prawie rok.

Michał Szpak po raz kolejny zachwycił fanów podczas koncertu. Na "Top of the Top Sopot Festival 2019" pojawił się trzeciego dnia. Podczas pierwszego wejścia na scenę zdecydował się nie wykonywać żadnego ze swoich utworów. Zamiast tego zaśpiewał covery dwóch osób, które były dla niego największą muzyczną inspiracją.

Michał Szpak na festiwalu Top of the Top w Sopocie

Michał Szpak rozpoczął swój występ od zaśpiewania "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Utwór jest dla niego ważny, bo to właśnie dzięki niemu zyskał tak dużą sławę. Zaśpiewał go podczas eliminacji w programie "X Factor".

Następnie wokalista na deskach Opery Leśnej zdecydował się zaśpiewać cover "Raz Dwa Raz Dwa" zespołu Maanam. Drugi utwór, który wybrał, zaskoczył większość fanów. Wykonanie było niesamowite i zapierało dech w piersiach. Szpak po raz kolejny pochwalił się swoimi wokalnymi umiejętnościami.

Michał Szpak wielokrotnie przyznawał, że Kora miała wpływ także na jego twórczość. Od małego słuchał przebojów Maanamu, a Olga Sipowicz była dla niego inspiracją.

Fani piosenkarza w komentarzach w mediach społecznościowych wyrażają swój zachwyt i dziękują Szpakowi za tak udany koncert.

Rewelacyjne występy Michał! Było pięknie i energetycznie, stylizacją przeszedłeś samego siebie! Pozamiatałeś, nie było lepszego artysty dziś na scenie oprócz Ciebie! Gratuluję. Do zobaczenia w Opolu.

To był fantastyczny występ! Petarda!

Również dołączam z pochwałami za perfekcyjną stylizację do obu utworów i za genialną interpretację piosenki Kory.

Słuchaliście występu Michała Szpaka?

Zobacz także: Margaret i Szpak kłócą się na planie "The Voice"? Wokalistka zdradza, jak jest naprawdę

Sprawdź, która ze znanych piosenek opisuje twoje życie. Może jest to jeden z utworów Maanamu?

Krzysztof Krawczyk
Rozwiąż quiz

Sprawdź, która piosenka opisuje twoje życie

Krzysztof Krawczyk

1. Który z tych kolorów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów