Michał Szpak opowiedział o śmierci matki. "Stałem się inną osobą"

Zamyślony Michał Szpak
Fotografia: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Michał Szpak w 2015 roku dostał ogromny cios od losu, jakim była śmierć jego mamy. Teraz postanowił opowiedzieć o tym w bardzo szczerym wywiadzie.

Michał Szpak zdobył popularność dzięki swojemu występowi w programie "X-Factor". Do dziś uznawany jest za jednego z najbardziej kontrowersyjnych uczestników tego formatu. Mimo tego zachwycił nas wówczas swoim niesamowitym głosem i charyzmą. Chłopak z Jasła, małej miejscowości na Podkarpaciu, szturmem podbił polską estradę, choć jego życie nie było usłane różami. W jednym z najnowszych wywiadów opowiedział o trudnym dzieciństwie, jak również o wielkim ciosie, jaki otrzymał od losu już po swoim występie w "X-Factorze". 

Michał Szpak o śmierci mamy

Michał Szpak od zawsze charakteryzował się nieco innym wyglądem niż jego rówieśnicy. W związku z tym dość często spotykał się z szykanami w małej miejscowości, w której mieszkał. Dziennikarka Party.pl postanowiła zapytać go o to, czy brat stawał w jego obronie.

Myślę, że częściej sam chciał mi przyłożyć. (śmiech) Damian zawsze stawał w kontrze do mnie. Ja byłem kolorowym ptakiem, on dresem, który jeździł na mecze - wspomina wokalista. 

To jednak inna część tego wywiadu była o wiele bardziej emocjonalna. Michał Szpak szczerze opowiedział o śmierci mamy, która zmarła na skutek choroby w 2015 roku. To był ogromny cios dla całej rodziny muzyka, ale przede wszystkim dla niego samego. 

Po jej śmierci stałem się inną osobą. Narodził się nowy Michał - człowiek, który ma w sobie troszkę smutku i żalu, który musiał zbudować siebie na nowo. Wciąż jestem wrażliwy, ale przy tym skąpy emocjonalnie. Nigdy nie pokazuję, co naprawdę przeżywam. Stałem się poniekąd samotnym wilkiem, który chodzi własnymi ścieżkami i spotyka się tylko ze swoją watahą.

Trudno się dziwić temu, że Michał bardzo przeżył śmierć tak bliskiej mu osoby. Matka jest ważna dla każdego człowieka. Piosenkarz wspomina, że jego mama dała mu naprawdę wiele i przede wszystkim ukształtowała go jako człowieka. 

Gdyby nie ona, nie byłbym tym, kim jestem dzisiaj. Mama zawsze powtarzała mi, że dusze ludzkie różnią się od siebie bardziej niż ludzkie twarze, że najważniejsze to zawsze być sobą, szanować innych i podążać za głosem serca. Dzięki takiemu podejściu i akceptacji nic nie było mnie w stanie złamać.

My bardzo cieszymy się, że Michał Szpak jest sobą. Wokalista może liczyć na ogromne wsparcie najbliższych oraz fanów, z którymi jest bardzo zżyty.

Zobacz także: Szpak opublikował zdjęcie z młodości. "W życiu bym sobie ciebie tak nie wyobraziła"

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Nie ma co ukrywać, gwiazdy zarabiają dobrze. Płyty, tantiemy radiowe, kampanie reklamowe… To jednak koncerty przynoszą im jedne z największych zysków. Kwoty, jakie artyści otrzymują za występy przed publicznością są ogromne! W galerii znajdziecie najlepiej zarabiających na koncertach muzyków. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów