Mężczyzna wrzucił do sieci zdjęcie żywego królika w garnku. Teraz przeprasza i twierdzi, że to tylko głupi żart

Redakcja 05.01.2017
Królik w garnku
Fotografia: www.facebook.com/dolnoslaski.ioz/

Nawet jeśli faktycznie był to żart, to raczej z tych nieśmiesznych i wyjątkowo głupich. 

Od czasu do czasu w internecie publikowane są rzeczy, w które aż trudno uwierzyć. Nie inaczej jest tym razem. W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać jak ktoś nachyla się nad garnkiem, w którym znajduje się…królik. Głupi żart? Być może, ale sprawą właśnie zajmują się odpowiednie służby. 

Zdjęcie królika w garnku umieścił na Facebooku mieszkaniec Świdnicy. Zgłoszenie o tym kontrowersyjnym wpisie otrzymał Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który postanowił nagłośnić sprawę. 

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt otrzymał zgłoszenie dotyczące znęcania się nad królikiem przez Mariusza M. ze Świdnicy, który dnia 2 stycznia 2017 roku na portalu społecznościowym facebook.com zamieścił zdjęcie królika, przetrzymywanego w garnku kuchennym, opatrzone następującym komentarzem: "Bylem glodny dawno krulika nie jadlem" (pisownia oryginalna) - czytamy na Facebooku Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. 

Pracownicy inspektoratu zaapelowali do internautów, aby ci pomogli im ustalić gdzie mieszka mężczyzna. Udało się to szybciej niż mogłoby się wydawać. Inspektorzy wraz z funkcjonariuszami policji udali się pod wskazany adres i…nie stwierdzili obecności królika. 

Mężczyzna przyznał, iż umieszczenie zdjęcia na portalu społecznościowym było "głupim" żartem, za co przeprosił. M. wskazał również, że fotografię miał znaleźć w internecie - czytamy na Facebooku Inspektoratu. 

Bez wyjaśnienia

Ta historia mogłaby mieć właśnie swój finał, jednak ze względu na liczne wiadomości napływające od internautów, wymaga szczegółowego sprawdzenia. Okazuje się bowiem, że sąsiedzi mężczyzny przyznali, że w jego domu występuje bardzo duża rotacja zwierząt, a ich dalszy los jest nieznany. Dodatkowo nie jest pewne, czy mężczyzna, jak twierdzi, faktycznie znalazł opublikowane zdjęcie w sieci. 

Wyszukiwarka Google ma opcję odnajdywania zamieszczonych w internecie fotografii. Tej jednak nie odnajduje. Nie wiemy więc skąd tak naprawdę pochodzi to zdjęcie - powiedział Konrad Kuźmiński przedstawiciel Inspektoratu, a jego wypowiedź przytacza Tvn24.pl. 

Sprawa jest cały czas badana. Wszystkim zależy przede wszystkim na tym, aby odebrać królika osobie, która w tak okrutny sposób go traktuje i aby zwierzę znalazło nowy, bezpieczny dom. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów