Mężczyzna pozwał Ubera o 45 milionów euro. Twierdzi, że przez aplikację rozpadło się jego małżeństwo

Redakcja 14.02.2017
Aplikacja Uber
Fotografia: East News

Francuz zamówił przejazd Uberem z telefonu żony. I to był jego wielki błąd. 

Mieszkający na Lazurowym Wybrzeżu francuski biznesmen oskarżył Ubera o rozpad małżeństwa. Jego zdaniem, z powodu błędu w aplikacji, jego żona dowiedziała się o jego podróżach, a to wystarczyło, żeby zdecydowała się wnieść pozew o rozwód. Załamany, ale i pomysłowy Francuz, od Ubera żąda ponoć 45 milionów euro odszkodowania. 

Jak podaje francuski dziennik "Le Figaro", do sądu w Grasse trafił pozew złożony przez chcącego zachować anonimowość Francuza przeciwko Uberowi. Biznesmen korzystał z aplikacji Ubera za pośrednictwem iPhone'a. Pewnego razu do aplikacji zalogował się za pośrednictwem telefonu żony i mimo że po chwili wylogował się z niej, z powodu błędu oprogramowania, kobieta miała wgląd we wszystkie zamawiane przez męża kursy. Choć nie mamy szczegółowych informacji o tym, gdzie i kiedy podróżował mężczyzna, pozyskane dzięki błędowi aplikacji informacje wystarczyły, aby kobieta zaczęła nabierać podejrzeń co do wierności małżonka. W efekcie, do sądu trafił pozew rozwodowy. 

Mój klient padł ofiarą błędu aplikacji. Ten błąd spowodował problemy w jego życiu prywatnym - powiedział adwokat David-Andre Darmon, a jego wypowiedź przytacza Tvn24bis.pl. 

Uber winny rozpadu małżeństwa?
Fotografia: East News

Uber winny rozpadu małżeństwa? 

Jedyny taki przypadek?

Dziennikarze "Le Figaro" chcąc sprawdzić, czy przypadek biznesmana był jedynie jednostkowy, przeprowadzili eksperyment. Zalogowali się do aplikacji i wylogowali z niej korzystając z jednego iPhone'a. Następnie zalogowali się na drugim i zamówili kurs. Jak się okazało, aplikacja przesłała powiadomienia o celu podróży na oba urządzenia. Co na to Uber? Cóż, póki co nie chce komentować sprawy, ale podkreślił, że ochrona danych osobowych klientów to dla firmy priorytet. 

Jak podaje Pb.pl, eksperci wskazują, że problem z aplikacją Uber ograniczony jest do wersji aplikacji na iPhone'y z systemem iOS, aktualizowanej po 16 grudnia 2016 roku. A to oznacza, że posiadacze telefonów wyposażonych w system operacyjny Android, mogą spać spokojnie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów