Menadżerka Mariah Carey komentuje jej występ na Times Square. "Była zapewniana, że wszystko będzie działać"

Redakcja 04.01.2017
Mariah Carey
Fotografia: East News

Winna jest artystka czy organizatorzy koncertu? Przerzucanie winy trwa w najlepsze. 

Kiedy w sylwestrową noc na Times Square w Nowym Jorku zebrał się tłum ludzi, którzy chcieli wspólnie powitać Nowy Rok, nikt nie przypuszczał, że następnego dnia ten wyjątkowy koncert będzie komentowany przez największe światowe media. Wszystko za sprawą wpadki, którą zaliczyła Mariah Carey. 

Artystka na scenę wyszła tuż przed północą, w najbardziej prestiżowym momencie całego koncertu. Niestety, jej występ okazał się prawdziwą klapą. Piosenkarka skarżyła się na niewłaściwy odsłuch w słuchawkach, który uniemożliwił jej wykonanie piosenki (śpiewała z półplaybacku). Efekt był taki, że przez jedną piosenkę fałszowała, a drugiej nie zaśpiewała w ogóle. Próbując się wytłumaczyć chodziła po scenie i zagadywała do publiczności, która była zażenowana jest występem. 

Po występie Carey w mediach szybko pojawiły się informacje, że artystka do koncertu po prostu się nie przygotowała i że to wyłącznie ona ponosi winę za zaistniałą sytuację. Teraz głos w sprawie zabrała jej menadżerka Stella Bulochnikov, która przedstawiła stanowisko teamu gwiazdy i zarzuciła organizatorom imprezy fałszowanie rzeczywistości. Ci mieli twierdzić, że Carey w ogóle nie pojawiła się na próbie dźwięku, dlatego sama jest sobie winna. 

Nieprawda. Ona nie tylko nie opuściła próby. Byliśmy na Times Square o 14:30. Scena nie była na nią gotowa do 15:20. Czekaliśmy na ich menadżera sceny. Mieliśmy scenę od 15:20 do 15:50 (…). Najważniejszą sprawą był dla niej dźwięk, a ten dochodził niewyraźny. Była zapewniana, że wszystko będzie działać do wieczora - powiedziała Stella Bulochnikov w rozmowie z "Entertainment Weekly". 

To zdjęcie to dowód na to, że Mariah Carey uczestniczyła w próbie na Times Square
Fotografia: East News

To zdjęcie to dowód na to, że Mariah Carey uczestniczyła w próbie na Times Square

Jak grochem o ścianę

Jak podkreśla menadżerka Carey, artystka na zły odsłuch skarżyła się kilkakrotnie, aż do samego koncertu. Zapewniano ją, że wszystko będzie działać. Ponoć wymieniono nawet zestaw słuchawkowy, ale ten również nie działał. Zapewniano jednak gwiazdę, że gdy wyjdzie na scenę i rozpocznie swój występ, wszystko będzie działać prawidłowo. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że kilka minut przed rozpoczęciem koncertu, gdy Carey i jej menadżerka znajdowały się na scenie, słuchawki wciąż nie działały. 

Gdy występ się rozpoczął, ona nadal nic nie słyszała. Postanowiła więc je zdjąć (…). Miała nadzieję, że usłyszy muzykę, ale ze względu na okoliczności - hałas na Times Square i odbijającą się od budynków muzykę, nie było to możliwe - to wszystko tworzyło chaos i echo. Ona nie mogła usłyszeć swojej muzyki - powiedziała Bulochnikov.

Bez względu na to kto ma rację i kto jest winny zaistniałej sytuacji, o występnie Mariah Carey szybko nie zapomnimy. Być może to dopiero początek przepychanek, a serial "Kto ma rację" będzie miał jeszcze kilka odcinków. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów